Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -3 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 4. janvāris
Spodra, Ilva, Ilvita

Kā vērtējat ieceri slēgt 150 mazās skoliņas?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Juris
J
Tas viennozīmīgi ir noziegums ...genocīds pret tautu !!!!!
Mija
M
Ar prieku atceros mazo skoliņu, kurā mācījos pirmās četras klases. Kad skolu aizklapēja ciet, vecāki bija spiesti pārcelties uz pilsētu un lielos skolu kombinātus joprojām redzu murgainos sapņos. Skola nav tikai zināšanu kopums, tā veido personību un laukos ir gaismas sala bieži vien visai bezcerīgajā gaisotnē. Lielajās skolās valda bara likumi, pazemošana un vardarbība, jo skolotāji nespēj visam izsekot, nezina neko par ģimenēm un to problēmām. Baisi pat iedomāties, kā jutīsies bērni tālu no mājām vidē, kur viņi netiek uztverti kā personības, vien kā apmācāmas vienības bez sejām un jūtām.
Dārznieks
D
Pavisam noteikti esam nonākuši kādas vēsturiskas lejupslīdes posmā. Jebkura nozare - bankas,veikali,ražotnes,sport a nami,kultūras iestādes u.c. attīstoties vairo savus atbalsta punktus. Šajā gadījumā,pilnīgi noteikti - par to liecina Saeimas deputātu( pozīcijas un opozīcijas) klusējošā saskaņa , lauku iedzivotāju kultūras dzīves ritma dezorganizācija jau tiek veidota genocīda ideoloģijas kontūrās. 150 kulturālas sadzīves atbalsta punktus Saeima vienkārši neredz un nedzird - ka neesošus vai nevajadzīgus. Vai vajadzīgi tādi deputāti ?
U2
U
.protams nevar pastāvēt kvalitatīva izlītība ar dažiem skolniekiem klasē...bet ...kaut kā sanāk ka ''tautas kalpi'' ..nedomā platākā redzes leņķi ....pieņem vienu lēmumu...bet nepadomā par sekām ko tas izraisīs....likvidēs mazās skoliņas =likvidēs laukus kā apdzīvotas vietas!!!Un ''lauki''..nav tikai pierīga!!!!!
Jautrais
J
Agrāk bija vēlēsanas lai Tauta būtu izglītotāka, tagad lai dumjāka.Mulķi vieglāk iespaidot un apvārdot.
Felicita
F
Mācoties vidusskolā, dzīvoju internātā - māju tuvumā nebija vidusskolas, nācās braukt 50 km. Bez mums, lielajiem, internātā dzīvoja arī sākumskolēni un pamatskolēni. Nevienam, kas te ar vieglu roku paraksta internātu no 10 gadiem, nav ne jausmas, cik ļoti tie bērni ilgojās pēc mājām. Jaunajiem bezbērnu birokrātiem to ir grūti iedomāties, viņiem bērns ir abstrakts jēdziens, bet tajā pašā IZMā strādā arī saprātīga vecuma cilvēki. Nu, iedomājieties, savu personīgo bērnu - aizsūtiet viņu, piemērm, mācīties uz Valmieru, lai dzīvo tur internātā. Ceļas roka? Varbūt, ja mēs varam atļauties stikla monstrus, tirgus cūkas un kavalēriju, varam būt tik izšķērdīgi un saglabāt tuvāko skolu bērnam? Tāpat ir pietiekami daudz attālu lauku sētu, no kurām tikšana līdz tuvējai pagasta skolai ir grūta. Un varbūt nevajag braukt uz Halifaksu, bet painteresēties par Igaunijas pieredzi, konkrēti par algu diferenciāciju, ņemot vērā darba vietuas attālumu no galvaspilsētas. Izglītība nav tikai pliki skaitļi. Vispār - kā prasās viena revolūcija...
Absints 2
A
40 skolēnu klases, viena atzīme priekšmetā pusgadā, skolotāji kas strādā divas slodzes, skolotāji nezin pat bērnu vārdus, bērni nezin viens otra vārdu, bet iesauku, pievemtas garderobes, aiz radiatoriem sabāztas narkotiku šprices un prezervatīvi. Bērni, kas nemāk pat klasi izslaucīt, nemaz nerunājot par prasmi saskaldīt un iekurt krāsni. Internets tiek lietots vienīgi spēlēm, praktiskie darbi nav iespējami lielās skolotāju un telpu noslodzes dēļ. Attīstīts bara instinkts no kā cieš atšķirīgie skolēni. Reālā kvalitāte (neiet runa par skolotāju algām, datoru gigaherciem) ir zemāka kā vidējā lauku skolā.
Absints
A
Apvienotas klases, dziedāšanas skolotāja, kas māca arī fziku, zilas eļļas krāsas sienas, malkas apkure, vienigais fizkultūras matracis izjucis, smirdoša sausā tualete, matemātiku brauc mācit skolotāja no pilsētas, ziemā reizēm nevar atbraukt, ceļi aizputināti, bērni zina, kas ir internets, bet paši to nav redzējuši, fizkultūras skolotājs izpalīdz mācīt liteatūru, kopš literatūras skolotājaj piecus gadus atpakāl aizgāja pensijā un tiek meklēta jauna, labi, ka vviņš ar piestrādāt par kurinātāju, viamaz papildus nopelna tik cik Rīgā skolotājiem ir RD piemaksa, bērni bieži kavē- nevar to gabalus no otra pagasta gala izstaigāt.... Tā ir realitāte. Kā var runāt šeit par mācību kvalitāti? Kur te tas mīļums pret bērniem radīsies, indivuduāla attieksme, ja caur logu velk vējš? Bērni ir jāvadā ar sabiedriskajiem autobusiem uz skolu, kura atrodas sakārtotā vidē, kura ir aprīkota, kurā ir kavalificēti pedagogi, uzskates līdzekļi utt. Protams, ka būtu labāk, ja tāda būtu katrā pagastā. Bet neesam tik bagāti, tak, laikam,,,
Skolotājs
S
Esmu strādājis gan Rīgas megaskolā, gan laukos un varu salīdzināt izglītības kvalitāti. Varu teikt, ka spilgti bērni apmēram 2 katrā vecuma grupā bija gan starp lauku skolas 15 bērniem, gan pilsētas skolas 100 bērniem. Tai pat laikā lauku skolas bērni bija vienlaicīgi arī fiziski attīstītāki, drošāki, radošāki. To parāda arī kopējie rezultāti. Ja salīdzinātu cik zinātniekus, māksliniekus, rakstniekus, uzņēmējus, politiķus utt ir devusi jebkura lauku skoliņa, cik liela Rīgas nomales ģimnāzija (izņēmums ir Rīgas 1. ģimnāzija), tad vairumā gadījumu rezultāts būtu par labu lauku skolai.
lv
l
krievu skolas jaa!!
lapsene
l
Bet padomju laikā skolas atvēra, būvēja laukos vidusskolas...
malejais
m
Ja ir vajadzīgs "tuksnesis" gan dabā, gan dvēselēs, tad skolām ir jāaiziet no laukiem. Pazūdot skolām, pazudīs arī cilvēki, jo garīgais "tuksnesis" aiz sevis atstās tukšumu, jo katrs domājošs vecāks vēlēsies, lai skola būtu pēc iespējas tuvāk mājām. Ja lauki ir vajadzīgi, lai izklaidētu svešzemniekus, kur viņi varētu baudīt mežonīgu dabu bez cilvēkiem, tad tikai uz priekšu. Skaidrs, ka biznesa elitei nabadzīgie lauki ir tikai slogs, no kura vajadzētu atbrīvoties, lai naudu varētu ieguldīt savējos projektos, kuri duras acīs ar vērienīgumu, nevis uzturēt skolu, kur pasaules patiesības apgūst tie, kas izvēlējušies Latvijas mentalitātei visatbilstošāko vidi.
everita
e
jo tālāk , jo trakāk. es uzskatu, ka vismaz no pirmās līdz sestajai klasei ir jāsaglabā skolas, jo mazam bērnam katru dienu pavadīt laiku ceļā, kas ir pusstunda vai pusotra stunda ar transportu, tas nav normāli, tas ir nogurdinoši un grūti, ir jādod iespēja mācīties pēc iespējas tuvāk mājām. Rīgā, nezin kāpēc, cīnās, lai būtu mikrorajona princips ,skola tuvāk mājām, bet laukos tieši otrādi ,"" mācies kur gribi, bet skola, kas tev atrodas blakus, mēs slēgsim"". lai nu kur bet uz bērniem nevajadzētu taupīt!!!
Ojārs
O
Kopumā pozitīvi.
Māris
M
Kāda rentabilitāte? Kur ir pētījums, kas rāda, ka maza skola- zema izglītības pakāpe? Par ko jūs runājat? Te kāds jau iepriekš rakstīja jau sen zināmu patiesību, ko valdībai ir ērti neredzēt- mazas skolas nodrošina individuālu pieeju un drošāku vidi bērnam, kvalitatīvākus darba apstākļus skolotājiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja