Īsumā šie ir galvenie principi. Pirms vēlēšanām partijām un deputātu un mēru kandidātiem viss bija skaidrs un šķita gana vienkārši – ekspertu ieteikumi jāievieš dzīvē. Visi tam piekrita. Solīja. Un gan esošās domes vadība, gan opozīcija teju zvērēja nekavējoties īstenot.
1.jūlijā jaunievēlētās pašvaldību domes sanāca uz pirmo sēdi. Kopš tās dienas Rīgas mērs jau vairakkārt ir virzījis apstiprināšanai lēmumu projektus, kas realizē tieši pretējo. Jau pirmajā sēdē LPP/LC un Saskaņas centra (SC) deputāti veica izmaiņas domes nolikumā, lai ļautu jaunievēlētajam domes „pirmīšu” deputātam Pavlovam savienot deputāta amatu ar Latgales rajona izpilddirektora amatu. Pirmajā prezidija sēdē tika apstiprināts virzīšanai izskatīšanai nākamajā domes sēdē Administratīvās komisijas sastāvs, kur vadītājas amatā iecerēts iecelt domes deputāti Veidiņu no Latvijas Sociālistiskās partijas. Opozīcijas iebildumi tiek ignorēti.
Kad Jaunā laika frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks domes sēdē Ušakova kungam jautāja, kā iecerēts sākt ieviest ekspertu rekomendācijas un reāli nodalīt lēmējvaru no izpildvaras, mērs atbildēja: „Pakāpeniski”. Taču pakāpeniski notiek tieši pretējais. Soli pa solim mēs tuvojamies Maskavas risinājumiem. Tādiem, kas ir pretrunā demokrātiskas un eiropeiskas pasaules uzskatam, bet ir korumpētas savējo sistēmas šedevrs. Tas, ka Ainārs Šlesers ar interešu konfliktiem ir caurausts un tieši tādu sistēmu vēlētos ieviest it visur, kur vien sevi ar milzu naudu uz laiku ir iemānījis, ir labi zināma patiesība. Pārsteidz, ka SC ir izrādījies tik piemērots sadarbībai ar LPP/LC. Nav nekā no solītajām pārmaiņām, cita redzējuma un jauna piedāvājuma. Jaunievedums ir vien tas, ka domes vadības gatavotajos lēmumprojektos un citos materiālos garumzīmju u.c. gramatikas un literārā stila kļūdas sāk rasties vairumā.