Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Baltijas valstu simfoniķu satikšanās. Rīgā koncertē gan Baltijas mūziķu, gan Lietuvas orķestris

Vienā un tajā pašā dienā, 22. novembrī, Rīgā uzstāsies Baltijas valstu simfoniskā festivāla apvienotais orķestris, kurš muzicēs Lielajā ģildē ar Gunti Kuzmu pie diriģenta pults un solisti, Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoli Trīnu Rūbeli, savukārt tikai pārsimt metru tālāk, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lielajā zālē, koncertēs Lietuvas studentu simfoniskais orķestris diriģenta Martīna Staškus vadībā. Var pat paspēt uz abiem, jo koncerts Mūzikas akadēmijā sākas plkst. 17, bet Lielajā ģildē – plkst. 19.

Baltijas simfoniskā festivāla apvienotajā orķestrī spēlē mūziķi no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Igaunijas Nacionālā un Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra. Piektdienas koncerta programmā – Pētera Vaska, Fēliksa Mendelszona un Tenu Kervitsa darbi. Iepriekšējā vakarā šis koncerts izskanēs Tallinā. "Biju iedvesmas pilns 2017. gada novembrī diriģēt Baltijas simfoniskā festivāla kamerorķestri un izjust visu koncertā iesaistīto mūziķu prieku. Mēs nedrīkstam zaudēt Baltijas simfoniskā festivāla veidotos impulsus jaunām atklāsmēm gan mūzikā, gan repertuārā. Šī ir bezgala svarīga iniciatīva, īpaši tagad, kad Baltijas valstu komponisti plāno veidot Baltijas laikmetīgās mūzikas festivālu," uzsver diriģents Guntis Kuzma.

Koncerta soliste, starptautisku konkursu laureāte Trīna Rūbele, kopš 2015. gada ir Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistare. Vijolniece interesējas par laikmetīgo mūziku un ir ansambļa Neophon Ensemble līdzdibinātāja. Viņa ir arī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Jervi vasaras akadēmiju docētāja, asistē meistarklasēs profesoram Petru Munteanu, pie kura savulaik, tāpat kā mūsu Baiba Skride, izstudējusi Rostokā. Trīna Rūbele spēlē Fransuā Pikē 1820. gadā būvētu vijoli. Koncertā līdzās Pētera Vaska Vox amoris – vēstījumam par mīlestību solovijolei un stīgu orķestrim – skanēs igauņu laikabiedra Tenu Kervitsa Tears Fantasy un vācu romantiķa Fēliksa Mendelszona Trešā (Skotu) simfonija.

Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas (LMTA) simfoniskais orķestris savā koncertā spēlēs lietuviešu mūziku un somu nacionālā romantiķa Žana Sibēliusa radošo virsotni Septīto simfoniju. Programmas centrā būs lietuviešu klasiķa Eduarda Balša daiļrade, atzīmējot viņa simtgadi: poēma Jūras pārdomas stīgu orķestrim, jauneklīgais Pirmais vijoļkoncerts, kura daļas atskaņos trīs jaunās vijolnieces Klementina Vencūte, Agne Pilkauskaite un Marija Pranskute. Slavenā baleta Egle, zalkšu karaliene fragmentus kopā ar orķestri atskaņos čellists Deivids Dumčs. Lietuvas mūsdienu komponistes Zitas Bružaites Retro klavierkoncerta solists būs pianists no Kostarikas Davids Fransisko Salinass Andrade.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Filmas nepazudīs

Pielāgosimies apstākļiem un skatīsimies klasiku, kas ir tepat rokas stiepiena attālumā. Tas palīdz apzināties mērogus un mazināt maldus.

Atmiņu un traumu apburtais loks

Šodien, 29. maijā, plkst. 21 platformā Zoom pirmizrādi piedzīvos režisora Vladislava Nastavševa iestudējums Melnraksts par saistību starp laikiem, cilvēkiem un spokiem pēc mūsdienu krievu autora Serge...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja