Šopiektdien Dzintaru koncertzālē grupa Romiros ar vērienu svinēs savu desmito dzimšanas dienu
Kā smej grupas līderis Romāns Jakubovs, par koncertu pavisam īsi varot teikt, ka tas notiks "zem čigānu karoga" un dziesmas skanēs vismaz piecās valodās — latviešu, krievu, spāņu, čigānu un angļu. Jubilejas koncerta viesu vidū būšot arī dziedātājas Ieva Akuratere un Sonora Vaice. "Pirms pāris gadiem kopā ar Ievu esam dziedājuši krievu un čigānu romances; dažas skanēs arī šajā koncertā." Raksturojot Sonoru Vaici, Romāns atzīst — šai dziedātājai ir tāds temperaments, kas itin labi piestāv grupas spēlētajai mūzikai. "To varēja novērtēt pirms pāris gadiem, kad kopā ar Sonoru uzstājāmies Trīs tenoru rīkotajā koncertā Valentīna dienā," Romāns atgādina. Koncertā dzirdēsim arī dziedātāju Diānu Pīrāgs, kura vairāk pazīstama kā džeza izpildītāja. "Viņa gan dzied arī citos stilos. Tad jau paši redzēsiet," Romāns noslēpumaini pasmaida.
No svešinieka par savējo
Kā tapusi par "latviešu Gipsy Kings" dēvētā grupa? Tagadējais Romiros līderis pirms vairāk nekā desmit gadiem kopā ar otru mūziķi, vārdā Oļegs, pamazām kaut ko sākuši darīt flamenko lauciņā — protams, pilnīgā pašmācības ceļā, jo informācija bija pieejama visai maz. "Protams, ka sākumā spēlēt ģitāru iemācījos nepareizi, tādēļ nācās visu pārmācīties. Pašmācības ceļā apguvu arī spāņu valodu. Brīvi gan izskaidroties nevaru, taču saprotu, par ko dziedu, un tas jau ir galvenais." Vēlāk dažādu apstākļu dēļ viņa sadarbība ar Oļegu beidzās, taču atradās mūziķi, kuriem gāja pie sirds flamenko, tādēļ beidzot varēja nodibināt grupu, lai gan bijis grūti izdomāt nosaukumu. "Sākumā sevi saucām par Aliens jeb svešiniekiem; iznāca visai politiski, jo liela daļa grupas dalībnieku bija nepilsoņi. Pēc tam man kāds draugs teica, lai beidzu mocīties un grupas nosaukumu atvasinu no sava vārda: Roma — tātad Romiros." Tā tas arī iegājies, un Romāns atzīst — viņaprāt, tas esot ļoti organisks nosaukums. Mūziķis ir pārliecināts, ka nu jau viņa grupa lieliski ierakstās daudznacionālajā Latvijas kultūrā, turklāt šajā nišā nav konkurentu.
Tiekas ar elkiem
Grupas mūziķi nekad nav slēpuši, ka viņiem ārkārtīgi patīk Gipsy Kings — Romiros no viņiem gan iedvesmojušies, gan savā repertuārā ieviesuši pietiekami daudz flamenko klasiķu skaņdarbus. Pirms gada piepildījies Romāna kvēlākais sapnis — viņš ar saviem elkiem ticies aci pret aci. "Uzzinājām, ka Dzintaros uzstāsies grupa Los Lobos, un paklīda baumas, ka tur būšot arī īstie Gipsy Kings. Protams, ka nopirkām biļetes, turklāt labākajās vietās." Pirms koncerta, pateicoties paziņām, Romāns un Romiros menedžere Lora uzzinājuši, kur notiks Gipsy Kings "afterparty", tādēļ laikus rezervējuši tur galdiņu. "Kad aizgājām uz restorānu, kur pasākums notika, ārā pulcējās vesela delegācija ar pašu čigānu baronu priekšgalā. Arī viņi tika iekšā, un pēc brīža redzējām, kā mūsu čigāni Gipsy Kings mūziķiem demonstrē savu dziedāšanas prasmi. Tas tiešām bija skaisti!" Arī Romāns, par spīti drebošajiem ceļgaliem, nolēmis mest kaunu pie malas un iet iepazīties ar saviem elkiem. Neko daudz viņš gan nedziedāja, vien pirmo frāzi no Gipsy Kings pazīstamās dziesmas Volare. "Neko daudz uztraukumā nemanīju, bet iespaidu gan laikam uz viņiem atstāju," mūziķis smejas. Vēl viņam izdevies kopā ar Gipsy Kings nofotografēties, un tagad laiku pa laikam mūziķi uztur savstarpējos sakarus interneta portālā MySpace.com, tas esot kas līdzīgs mūsu draugiem.lv. "Var jau būt, ka reiz muzicēsim kopā. Ticu — ja savu sapni izsaka skaļi, agrāk vai vēlāk tas piepildās," Romāns sapņaini nosaka.