Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izveidots Dizaina palīdzības punkts

Latvijas Dizaina centrs (LDC) izveidojis Dizaina palīdzības punktu - domubiedru grupu, kur var virtuāli tikties un saņemt dizaineru atbalstu akūtu sociālu, veselības, izglītības un vides problēmu risināšanā. Uz dizaina palīdzību primāri var pretendēt organizācijas un personas, kuras strādā, lai ierobežotu Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā, un risina ar to saistītās problēmas, informēja Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

Dizaina palīdzības punkta mērķis ir atbalstīt sociāli nozīmīgus un sabiedrības kopējai labbūtībai svarīgus projektus, aicinot ikvienu veikt savu ieguldījumu viņam iespējamā un projektam lietderīgā veidā. Palīdzība var būt gan brīvprātīgs darbs, gan materiāls vai tehnisks atbalsts, kas atbilst konkrētā projekta aktuālajām vajadzībām.

"Šobrīd, kad ikvienam no mums jāmācās dzīvot neierastos apstākļos, augstu vērtējam solidarizēšanos un vēlmi palīdzēt. Arī es kā dizainere vēlos sniegt savu artavu koronavīrusa radīto grūtību pārvarēšanā, bez atlīdzības piedāvājot savu profesionālo kompetenci," ieceri skaidro Ieva Kalēja, dizainere, zīmola Mammalampa izveidotāja un LDC valdes locekle.

Dizaina palīdzības sniedzējs var būt jebkuras dizaina jomas pārstāvis, kurš vēlas piedalīties Latvijas sabiedrībai nozīmīgu problēmu risināšanā. Sociālā tīkla Facebook grupā jau pieteikti pirmie palīdzības lūgumi, kuriem atsaukušies vairāki dizaineri. LDC aicina arī citas organizācijas ievietot savus palīdzības lūgumus Dizaina palīdzības punkta Facebook grupā.

"Ir nozares, kuras šobrīd nevar augt un dot pienesumu. Un ir nozares, kuras spēj dot. Šī ir lieliska platforma, kurā var satikties devēji no dizaina nozares un ņēmēji no visām iespējamām nozarēm - gan publiskā, gan privātā sektora. Aicinu piedalīties, jo tikai no pašiem dalībniekiem atkarīgs, cik auglīga būs sadarbība, cik daudzi labi dizaina piemēri dzims, cik idejas un risinājumi radīsies," iniciatīvu uzteic Kultūras ministrijas Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja Indra Križus.

Latvijas Dizaina centra  darbības mērķis ir sekmēt Latvijas dizaina jomas attīstību ilgtermiņā un plašāku dizaina lietojumu uzņēmējdarbībā un publiskajā sektorā, apvienojot dizaina profesionāļus un iesaistot dizaina ekosistēmas dalībniekus. LDC  veidots kā dažādas institūcijas, starpdiciplināras jomas un mērķa auditorijas vienojoša platforma.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja