Trešdiena, 9. oktobris
Helga, Elga, Elgars

Ar raksturu un meistarību

Divreiz atspēlējās un ieguva divus punktus. Rīgas Dinamo KHL čempionāta izbraukuma mačā «bullīšos» uzvarēja Jekaterinburgas Avtomobilist ar 3:2. Tims Sestito un Tomāšs Kundrāteks rīdziniekiem guva vārtus pamatlaikā, savukārt Kaspars Saulietis realizēja pēcspēles metienu. Četrās izbraukuma spēlēs rīdzinieki ieguva četrus no 12 iespējamajiem punktiem. Nākamā spēle pēc nedēļas - 24. novembrī mājās ar HK Soči.

Ielaistas divas ripas iepriekšējā mačā Hantimansijskā ar Jugra (1:2) neliecināja par nopietnām problēmām aizsardzības līnijā, taču uz spēli Jekaterinburgā rīdzinieku galvenais treneris Kari Heikile ar saviem palīgiem izmainīja visus trīs aizsargu pārus. Diezgan ievērojamas pārmaiņas piedzīvoja arī uzbrukuma līnija, jo nemainīgs palika tikai pirmais - Andra Džeriņa - trijnieks.

Leģionāru aizsargu pāra izjaukšana par labu nenāca Stīvenam Seigo. Abās ielaistajās ripās Seigo pa savu malu palaida garām Avtomobilist spēlētājus un vēl vairāk pasliktināja savu plus mīnus koeficientu no -10 uz -12, turpretī Tomāšs Kundrāteks ar gūtajiem vārtiem nopelnīja plus viens un savu koeficientu uzlaboja uz +7. Seigo tas ir sliktākais, bet Kundrātekam - labākais komandā. Stīvens gan ir devis būtisku pienesumu priekšējā līnijā, jo ar 15 (4+11) punktiem ir rezultatīvākais aizsargs un ceturtais ražīgākais komandā.

Avtomobilist spēli iesāka aktīvi, jo, iespējams, atcerējās pāridarījumu Rīgā, kad dinamieši pamatlaika pēdējā pusotrā minūtē atspēlēja divu ripu deficītu un pēc tam pagarinājumā uzvarēja ar 5:4. «Avtomobilist ir ļoti laba komanda, un pirmajā periodā mums gāja smagi,» pēc spēles atzina Heikile. Īpaši grūti ar ripas izdabūšanu ārā no aizsardzības zonas klājās ceturtajai maiņai, tāpēc jau pirmajā periodā spēle beidzās uzbrucējiem Armandam Bērziņam un Edgaram Kuldam.

Otrajā periodā iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, uz ko norāda gan metienu attiecība - 13:3 Dinamo labā, gan arī Heikiles teiktais: «Otrajā periodā komanda sāka spēlēt labi un turpināja to darīt arī trešajā trešdaļā. Kopumā arī sniegums bija labs.» Īpaši jāuzteic Tims Sestito, kurš abos vārtu guvumos labi pacīnījās Avtomobilist vārtu priekšā.

Pēcspēles metienu sērijā pareizs bija lēmums otro reizi pēc kārtas uzticēties Kasparam Saulietim, un otro reizi viņš iemeta izšķirošo «bullīti». Arī pret Avangard Kasparam roka nenotrīcēja, bet šoreiz viņš vienīgais no abu komandu spēlētājiem realizēja pēcspēles metienu.

Četrās izbraukuma spēlēs ierasto viesu komandu 50 procentu bilanci neizdevās sasniegt, jo tika iegūti četri no iespējamajiem 12 punktiem. Būs jāsasparojas mājas spēlēs. Novembrī Rīgas Dinamo atlikušās trīs spēles aizvadīs Arēnā Rīga pret HK Soči, Jarsolavļas Lokomotiv un Toljati Lada.