A/s Latvenergo elektroinženieris Andris Spīdāns skaidro, ka kvēlspuldzēm ir ļoti zems lietderības koeficients, jo tikai 5% no patērētās enerģijas ražo gaismu, pārējie 95% tiek pārvērsti siltumā. Luminiscējošās spuldzes tikai 30% patērētās jaudas pārvērš siltumā. Tieši tāpēc notiek pāreja uz energoefektīvajām spuldzēm.
Tomēr luminiscējošo spuldžu sastāvā ir dzīvsudrabs, ko termometros aizliedza. A. Spīdāns saka - iespējamība, ka spuldze varētu plīst un apdraudēt cilvēku veselību, ir krietni niecīgāka nekā termometriem. Turklāt dzīvsudraba daudzums spuldzē ir daudz niecīgāks nekā termometrā. A. Spīdāns gan neiesaka spuldzes izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Tās jānodod nolietotās sadzīves tehnikas pieņemšanas punktos.
Vai jaunās spuldzes, izejot no istabas, jāatstāj ieslēgtas, jo, slēdzot šurpu turpu, spuldze patērē divreiz vairāk elektrības? A. Spīdāns norāda - tas būtiski neietekmēs patēriņu. Tomēr, izejot no istabas uz neilgu brīdi, gaismu tik tiešām izslēgt nevajag, jo energoefektīvajām spuldzēm vajadzīgs samērā ilgs laiks, līdz tās kārtīgi iedegas.
Energoefektīvajām spuldzēm gan ir kāds mīnuss - ne visos gaismekļos tās der.