Vēl dažu tagadējo deputātu iekļaušana sarakstā būs atkarīga no partiju valžu lēmumiem. Šīs Saeimas laikā politisko piederību ir mainījuši 14 deputāti. No deputātu pāriešanas uz citu politisko spēku vai pievienošanos neatkarīgajiem deputātiem ir izvairījusies tikai LPP/LC un _Saskaņas centrs,_ bet vislielāko zaudējumu cietusi Tautas partijas frakcija, kuru atstājuši seši deputāti, no viņiem divi ir izslēgti. No _Jaunā laika_ izstājās četri politiķi, no TB/LNNK - divi, no ZZS un PCTVL - pa vienam.
Tā ir sagadījies, ka politiķi, kuri 2006. gadā 9. Saeimas vēlēšanās ieguva vislielāko vēlētāju atbalstu, - no TP ievēlētie - Aigars Kalvītis, Gundars Bērziņš un Helēna Demakova -, kā arī toreizējais Zaļo un Zemnieku savienības līderis Indulis Emsis - deputāta mandātu ir nolikuši pirms pilnvaru termiņa beigām. Vairāki bijušie Saeimas deputāti ievēlēti Eiropas Parlamentā un pašvaldībās, bet par balsu pirkšanu sodītais Juris Boldāns izslēgts no Saeimas.
Tikai 11 Saeimas deputāti ir skaidri pateikuši, ka nekandidēs 10. Saeimas vēlēšanās, - Guntis Bērziņš un Ausma Ziedone Kantāne (JL), Martijans Bekasovs un Aleksejs Vidavskis (SC), Vilnis Edvīns Bresis un Pauls Putniņš (ZZS), Uldis Briedis, Vineta Muižniece un Raimonds Pauls (TP), kā arī Anna Seile (PS) un Jānis Lagzdiņš, kuri Saeimā strādāja no 1990. gada un ir praktiski daudz darījuši likumu sagatavošanā. Tas ne katram ir pa spēkam, un no katra arī netiek prasīts. Diskusijas komisiju sēdēs parāda, ka parlamentāriešu kompetences līmenis dažkārt aprobežojas ar to informācijas apjomu, ko ikviens var iegūt mediju telpā. Lielai daļai galvenais pienākums ir priekšzīmīgi nobalsot Saeimas sēdē saskaņā ar frakcijā lemto.
«Šo mēs atbalstām,» viegli iedunkājis sānos blakus sēdošo partijas biedru Viktoru Ščerbatihu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komitejas sēdē noteica deputāts Augusts Brigmanis (ZZS), un pēc dažām sekundēm gaisā paslējās abu ZZS pārstāvju rokas. Tā iespaidus kādā parlamenta komisijas sēdē Diena atspoguļoja pirms diviem gadiem. 2009.gadā viņš treniņu un sacensību dēļ gandrīz pusgadu Saeimas darbā nepiedalījās. Kopš Valda Dombrovska (JL) valdība ir palikusi mazākumā, neviens koalīcijas deputāts vairs nedrīkst nenākt uz sēdēm. Taču zināma izaugsme viņa parlamentārajā pieredzē ir notikusi. Sākumā V. Ščerbatihs Saeimas sēžu zālē sēdēja līdzās frakcijas vadītājam A. Brigmanim, tagad jau ir kļuvis patstāvīgāks un iekārtojies zāles pēdējā rindā.
Uz jautājumu, vai slavenais svarcēlājs kandidēs vēlēšanās, V. Ščerbatihs nedomājot atbildēja apstiprinoši. Viņš vaļsirdīgi atzīst, ka deputāta mandāts dodot iespēju sazināties ar ministriem, sarunāt tikšanos un palīdzēt ļaudīm, ko kā parasts cilvēks nevarētu izdarīt. Ko tieši ir palīdzējis un kāds ir viņa ieguldījums likumu sagatavošanā, V. Ščerbatihs neatklāj, jo «negribu lielīties». Piektdien intervijā Latvijas Radio sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks atzina: «Tas, ka sportisti un aktieri sēž Saeimā, ir pārpratums, bet tas beigsies.» Taču var saprast partijas, kuras joprojām plāno iekļaut sarakstā populārus māksliniekus un sportistus, jo viņus pazīst arī tie, kuri par politiku neinteresējas, neatšķir valdību no parlamenta un labākajā gadījumā pazīst pāris ministru un deputātu, kā liecina vairāku mediju veiktās aptaujas.