Augstajam amatam Dž. J. Kimu nominēja ASV prezidents Baraks Obama, izraisot pārsteigumu, jo līdz šim PB vadījuši cilvēki, kas nākuši no tādām sfērām kā politika, ekonomika vai tieslietas. Dž. J. Kims darbojas medicīnā un cīnījies pret HIV/AIDS un tuberkulozes izplatību mazāk attīstītajās valstīs.
Daļa kritiķu apšauba viņa piemērotību PB vadītāja amatam, taču Dž. J. Kims uzstāj, ka viņa profesionālā pieredze nāks tikai par labu.
«Esmu terapeits. Terapeiti parasti darbojas, balstoties uz pierādījumiem, nevis strādājot pēc vienas ideoloģijas vai kāda konkrēta skatpunkta,» uzsvēra Dž. J. Kims. Viņš solīja ņemt vērā reģionu kultūras un sociālās īpatnības, lai nodrošinātu to, ka PB sasniedz cerētos rezultātus.
PB izvēle par labu Dž. J. Kimam bija paredzama. Jau kopš institūcijas dibināšanas 1944. gadā pie tās vadības stūres Vašingtonā allaž atradušies amerikāņi. Tā ir nerakstīta vienošanās starp ASV un Eiropu, kas skaidro arī to, kādēļ eiropieši nevada Starptautisko Valūtas fondu (SVF), kas arī bāzēts Vašingtonā.
Tomēr šī bija pirmā reize, kad mests izaicinājums tradīcijai par amerikāni kā PB vadītāju, uzsvēra telekanāls CBS. Attīstības valstis amatam virzīja divus kandidātus - Nigērijas finanšu ministri Ngozi Okondžo-Ivealu un Kolumbijas ekonomistu Hosē Antonio Okampo -, no kuriem pēdējais pagājušajā nedēļā izstājās no cīņas par posteni.
Dž. J. Kims PB prezidenta amatā nomainīs Robertu Zēliku, kura piecu gadu pilnvaru termiņš beidzas 1. jūlijā. R. Zēliks atzinīgi novērtēja sava amata pēcteci, slavējot viņa darba panākumus mazāk attīstītajās valstīs.
«Viņa rūpīgā, zinātnē bāzētā cīņa par rezultātiem būs nenovērtējama PB grupā laikā, kad tā iet modernizācijas ceļu, lai palīdzētu savām klientvalstīm pārvarēt nabadzību,» uzsvēra R. Zēliks.