Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Komanda uzvar līderus

Četru zaudējumu sēriju starptautiskajā arēnā ceturtdien pārtrauca VEF Rīga basketbolisti, kuri VTB Vienotās basketbola līgas spēlē izbraukumā ar 85:74 pārspēja B grupas pastarīti Minskas Cmoki. Lai gan cīņa izvērtās grūtāka, nekā varētu gaidīt, redzot komandu pozīcijas turnīra tabulā, galotnē rīdzinieku labā nospēlēja plašākais līderu loks un stabilitāte spēlē.

Lai gan VEF Rīga arī šoreiz bija uzskatāms par izteiktu spēles favorītu, jau pirms tās bija skaidrs, ka Minskā pretī nebūs tas Cmoki, kas decembra sākumā Rīgā cieta sakāvi ar 73:98. Toreiz pretinieku prātus vairāk nodarbināja drīzā izšķirošā spēle par vietu FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa labāko sešpadsmitniekā, turklāt jau tad bija skaidrs, ka Baltkrievijas čempioni necīnīsies par vietu Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā. Nu Cmoki Eirokausi ir beigušies, bet dienas kārtībā ir cīņa par izdzīvošanu Vienotajā līgā - katras grupas pēdējās vietas ieguvējiem vēl būs jāpierāda savas tiesības cīnīties šajā turnīrā arī nākamsezon.

Atšķirīgā motivācija vislabāk bija redzama pretinieku līderu sniegumā. Rīdziniekiem visas spēles garumā tā arī neizdevās tikt galā ar pieredzējušo Aleksandru Kudrjavcevu, kuram epizodiski piebalsoja Aleksejs Laške- vičs, Pāvels Uļjanko, Vids Giņēvičs un Tjērs Brauns, tāpēc favorītu lomā esošie viesi nevarēja atslābt ne uz brīdi. Latvijas basketbolistus gan jāuzteic par darbību otrā laukuma pusē - lai gan pie pretinieku groza daudz kas nesanāca, pēc neveiksmīgākām epizodēm allaž izdevās atrast jaunus ceļus un jaunus spēlētājus, kuri var realizēt savas iespējas, tāpēc uzbrukumā izdevās saglabāt stabilitāti.

Spēles likteni izdevās izšķirt otrajā puslaikā, kad Cmoki komandas līderi sāka pagurt. Trešās ceturtdaļas vidū pēc 10:2 izrāviena izdevās nostabilizēt ap desmit punktu pārsvaru, ko rīdzinieki nosargāja līdz pat spēles beigām. Galotnē pagura arī Kudrjavcevs, kurš neveiksmīgi centās uzņemties iniciatīvu, tāpēc pēdējās minūtes VEF Rīga komandai izvērtās krietni mierīgākas par pārējo spēles daļu.

Panākums ļāva VEF Rīga saglabāt gana labas izredzes pacīnīties pat par trešo vietu turnīra tabulā, taču diezin vai atviegloja uzdevumu nosargāt vismaz ceturto pozīciju, kas ļautu izslēgšanas turnīru sākt ar sava laukuma priekšrocībām. Tādēļ ļoti svarīgas būs pamatturnīra pēdējās divas spēles - 10. martā Rīgā viesosies tuvākais sekotājs BC Ņižņijnovgorod, bet divas nedēļas vēlāk tālajā Krasnodarā jāspēlē pret priekšā esošo Lokomotiv-Kubaņ.

Apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvēji uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešajā un ceturtajā pozīcijā esošās komandas astotdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām spēlēs ar A grupas piekto un sesto spēcīgāko komandu.