Neoficiāli tiek pieļauts, ka šo grozījumu parādīšanās, iespējams, ir darījums starp ZZS un opozīcijā esošo Tautas partiju, pretī saņemot atbalstu Ērika Kalnmeiera iecelšanai ģenerālprokurora amatā. Ka atsevišķas partijas iepriekš vienojušās par sev tīkamu ģenerālprokurora amata kandidātu, pieļāvusi Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa. ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis jebkādu politisko tirgošanos noliedza un teica, ka nezina, par ko ir runa. Arī TP frakcijas vadība to sauc par blēņām. Grozījumi, kas ļautu privatizējamo zemi izpirkt par pašreizējo kadastrālo vērtību, var būt par labu vairākiem simtiem privatizētāju, piemēram, arī ar TP līderi Andri Šķēli saistītiem uzņēmumiem, kuri 2008. gadā privatizēja zemesgabalus Andrejsalā (vēl jāmaksā ap 10 milj. latu).
Līdz šim cena, par kādu tika pārdoti zemesgabali, bija pieskaņota tai zemes cenai, kāda tā noteikta 2007. gada 31. augustā. Iesniegtie priekšlikumi paredz, ka cenu nosaka atbilstoši pašreizējai tirgus vērtībai un tagad zemesgabalu cenas ir vismaz par 30% zemākas. Finanšu ministrija norāda, ka valsts budžets varētu nesaņemt vismaz 2-2,5 miljonus latu. Turklāt grozījumi būtu netaisnīgi pret tiem, kas jau paguvuši samaksāt par privatizētajiem objektiem, jo netiek paredzēts, ka viņiem naudu atmaksās.
Grozījumi Saeimas darba kārtībā parādījās jau pērn rudenī, kad tos virzīja Tautsaimniecības komisijas vadītājs Vents Armands Krauklis (TP), taču Saeima ar balsu vairākumu tos noraidīja. Tagad tos iesniedza ZZS deputātes Baiba Rivža un Skaidrīte Pilāte, kuras pašas nemaz nedarbojas Tautsaimniecības komisijā un īsti nemācēja izskaidrot, kāpēc tos virza. Jau šodien tie var tikt pieņemti. Likums ir virzīts steidzamības kārtībā, kas nozīmē, ka Valsts prezidents nevar to neizsludināt.
Pret grozījumiem ir Vienotības partijas, savukārt ZZS skaidru atbildi nesniedz. A. Brigmanis pieļauj: ja priekšlikumus grozījumiem iesniegušas ZZS deputātes, tad varētu arī atbalstīt. Viņš gan solīja vēl vērtēt un debatēt.