Piektdiena, 11. oktobris
Silva, Monta, Tince

Noķēra sibīriešus

Sešiem spēlētājiem gūstot vismaz desmit punktus, VEF Rīga izcīnīja svarīgu uzvaru VTB Vienotās basketbola līgas izbraukuma spēlē Krasnojarskā. Lai gan rīdzinieki Sibīrijā lielāko spēles daļu bija iedzinēju lomā, pēdējās divarpus minūtēs veiktais izrāviens nodrošināja 88:81 uzvaru pret Jeņisej. «Uzskatu, ka tā bija komandas uzvara. Ļoti svarīga uzvara,» VEF Rīga galvenais treneris Nikolajs Mazurs uzsvēra, ka noderēs gan izcīnītie punkti, gan ar katru panākumu pieaugošā pārliecība par saviem spēkiem.

Pirmā riņķa spēlē Rīgā smagu uzvaru ar 77:75 galvenokārt nodrošināja solīdā precizitāte no tālienes, taču sestdien Sibīrijā uzsvari jau bija citi. Rīdziniekiem «trejači» nekrita, taču izšķirošajos brīžos otrajā puslaikā pēc labas aizsardzības ātros pretuzbrukumos izdevās bumbu iespēlēt groza apakšā, kur arī tika gūts lielākais pārsvars.

Jāpiekrīt trenerim Mazuram, ka šī uzvara gūta ar visas komandas pūlēm, jo teju visu spēli ilgās pakaļdzīšanās laikā ik reizi atradās spēlētāji, kuri uzņēmās līdera lomu. Uz šī fona izcēlās Jānis Timma, kurš atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Trīs no tām tieši pēdējās divarpus minūtēs, kad 8:0 izrāviens ļāva izcīnīt uzvaru.

«Visu spēli nespējām atrast savu spēli. Tālie pārlidojumi visus izsit no ritma. Iespējams, tāpēc sākumā bijām mazliet miegaini,» Mazurs norādīja uz vairāk nekā 5000 kilometru tālo ceļu. «Tomēr otrajā puslaikā ļoti labi aizsargājāmies. Pat tādos spēles lūzuma brīžos, kad pretinieks uzbruka ar augstu precizitāti, mēs nepazudām.»

Uzvara ne tikai ļāva rīdziniekiem nostiprināties labāko astoņnieka tuvumā, bet arī krietni samazināja Jeņisej izredzes tajā iekļūt. Arī nākamajās vefiešu spēlēs izbraukumā jātiekas ar tiešajiem konkurentiem - šīs nedēļas nogalē Čehijā pret Nymburk, bet februāra sākumā Volgogradā pret Krasnij Oktjabr.