Trešdiena, 9. oktobris
Helga, Elga, Elgars

Nopelnīja prieka brīžus

Līderis iemeta, vārtsargs nosargāja, un visa komanda cīnījās no pirmās līdz pēdējai minūtei. Rīgas Dinamo KHL spēlē Arēnā Rīga apspēlēja Austrumu konferences trešo spēcīgāko komandu Novosibirskas Sibirj ar 2:0. Vitālijs Pavlovs rīdziniekiem guva divus vārtus. Vārtsargs Jakubs Sedlāčeks atvairīja visus 38 pretinieku metienus. Pirmdien mājas spēle ar Minskas Dinamo.

Pirmo reizi Dinamo aizvadīja KHL čempionāta spēli, kad, izņemot čehu vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, pārējie laukumā bija tikai vietējie spēlētāji. Krievu leģionārs Filips Toluzakovs ar savainojumu aizvadīja jau iepriekšējo spēli ar Amur, vairākkārt kļūdoties vienkāršās situācijās, tāpēc tika izlemts atstāt viņu ārpus sastāva pieteikuma. Tajā gan tika ierakstīts aizsargs Stīvens Seigo, bet slimības dēļ viņš atsēdēja tikai divas soda minūtes Gunāra Skvorcova vietā, kuram par uzbrukumu galvas un kakla rajonā tiesneši piešķīra arī desmit minūšu sodu. Apslimis ir arī Andris Džeriņš, un pēc ilgāka pārtraukuma iespēja spēlēt pavērās jaunā spēlētāja statusā esošajam Robertam Locānam. Konkurences elpa ir samazinājusies līdz minumam, turklāt spēles laikā temperatūra paaugstinājās Laurim Dārziņam, kurš pēc pirmās trešdaļas uz soliņa vairs neatgriezās. Izrādījās, ka šādā situācija komanda ļoti labi prot mobilizēties.

Spēles gaitā gan apliecinājās, ka Sibirj patlaban ir patālu no optimālās kondīcijas, uz ko norādīja jau komandas viena uzvara «bullīšos» pēdējās četrās spēlēs. Atšķirībā no otrdienas spēles ar Amur (1:2), kas bija viena no pasīvākajām Dinamo izpildījumā mājas laukumā, šoreiz komanda spēlēja aktīvāk un ar spiedienu pretinieku zonā arī izdevās iegūt divu ripu vadību. Līdera lomu nospēlēja Vitālijs Pavlovs. Pirmajā vārtu guvumā ar ripas raidīšanu tuvējā stūrī viņš acīgi izmantoja situāciju, kad Sibirj vārtsargs Aleksanders Salaks neizsekoja līdzi ripas kustībai aiz vārtiem. Otrajā reizē Pavlovs precīzi trāpīja tālajā «devītniekā». Patīkamas epizodes, jo šosezon precizitāte nobeiguma fāzē spēlētājiem acīmredzami pietrūkst.

Jāuzteic arī Edgars Kulda, kurš nenobaidījās iesaistīties dūru cīņā ar pieredzējušāko Vitāliju Meņšikovu, kā arī, protams, vārtsargs Jakubs Sedlāčeks. Savukārt trešajā periodā visi spēlētāji cīnījās par katru ripu un pelnīti sarūpēja līdzjutējiem uzvaru.

Sibirj ir neērts pretinieks, jo pēdējās četrās savstarpējās spēlēs rīdzinieki bija zaudējuši. Panākums gan joprojām attālināti liek raudzīties izslēgšanas zonā esošo komandu virzienā.