Drīzumā šī neziņa tiks kliedēta. Saeima pretēji atbildīgās komisijas nostājai ceturtdien lēma, ka politisko partiju amatpersonām, kam līdz šim nebija jāiesniedz deklarācijas, tuvāko pāris nedēļu laikā būs jādeklarē gan tām piederošās kapitāla daļas dažādos uzņēmumos, gan parādsaistības, gan nekustamie īpašumi un transportlīdzekļi, gan naudas uzkrājumi. Īsāk sakot - viss, kas saskaņā ar Interešu konflikta novēršanas likumu ir jādeklarē amatpersonām.
Iedvesmu idejai, ka arī politisko partiju amatpersonām būtu jādeklarē sava laicīgā manta, priekšlikuma iesniedzējs - deputāts Kārlis Šadurskis (PS) -,visticamāk, guvis, raugoties uz TP priekšsēža amatā atgriezušos Andri Šķēli. Šis kungs līdz šim nav bijis īpaši atklāts, atbildot uz jautājumiem par slavenā vekseļa likteni, atrunājoties, ka likums neparedz viņam pienākumu atskaitīties par savu turību.
Taču deklarācijas ar izsmeļošām ziņām par savu labklājību, protams, būs jāiesniedz ne tikai A. Šķēlem. Tieši to pašu likums paģērēs no citu Latvijā reģistrētu politisko partiju amatpersonām. Arī no salīdzinoši nesen dibināto partiju - Ražotāja Latvija un Par prezidentālu valsti - vadītājiem. Arī no reģionālo partiju - tādu kā A8 partija, Savienība Latgales sirds vai Rēzeknes jaunsaimnieks - valžu locekļiem. Deklarācijas nāksies iesniegt arī Osipova partijas, Tautas kontroles, Mūsu izvēles un citu ne īpaši pazīstamu politisko partiju līderiem.
Naudas skaitīšanu svešā makā, protams, var uzskatīt par vienkāršu ziņkārības izpausmi. Taču aizrādījums, ka interesēties par citu turību nav īpaši pieklājīgi, diez vai ir vietā, ja šie «citi» ir politiķi. Politikas mērķis ir cīņa par varu. Savukārt informācija par tā vai cita varas kārtotāja mantisko stāvokli un īpašumiem nereti sniedz gana skaidru priekšstatu par to, kādēļ konkrētajam cilvēkam ir politiskas ambīcijas.