Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Uzvara nedod vietu papildu kvalifikācijā

Ar uzvaru 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu beigusi Latvijas vīriešu basketbola izlase. Tiesa, jau pirms panākuma Somijā (93:90) bija skaidrs, ka vietu papildu kvalifikācijas turnīrā neizdosies iegūt.

Latvijas valstsvienībai pēdējā spēlē minimālais uzdevums bija nosargāt ceturto vietu grupā. Lai to izdarītu, nedrīkstēja zaudēt vairāk nekā ar 19 punktu starpību. Pirmajā mačā somi bija uzveikti ar 87:67. Maksimālās programmas īstenošanā bija jācer uz labvēlīgiem iznākumiem B grupā, lai Bosnijas un Ukrainas izlases zaudētu. Tad Latvija garantētu tiesības nākamgad piedalīties papildu kvalifikācijas turnīrā. Diemžēl jau pirmajā B grupas spēlē Ukraina savā laukumā apspēlēja Lielbritāniju ar 75:66. Tādējādi Latvijai jācer uz iespējamām izmaiņām nolikumā. 5. septembrī Turcijā tiks lemts - saglabāt pašreizējo kārtību vai arī ļaut par pēdējo ceļazīmi pacīnīties visām atlases cikla neveiksminiecēm.

Pēdējā kvalifikācijas spēlē ar Somiju rezultāts mainījās līdzīgi. Līdz otrās ceturtdaļas sākumam nevienai no komandām būtisku izrāvienu veikt neizdevās, taču tad mājinieki deficītu 20:23 pārvērta septiņu punktu pārsvarā (31:24). Uz brīdi viesiem izdevās starpību samazināt, taču pirmā puslaika izskaņa atkal piederēja Somijas valstsvienībai. Pēc pirmā puslaika mājinieki bija vadībā ar ar 50:42.

Nevienai no komandām izšķirošu atrāvienu neizdevās veikt arī otrajā puslaikā. Galotnē cīņa ritēja punkts punktā. Pēc Jāņa Strēlnieka realizētā soda metiena Latvija panāca 93:90, bet pēdējā uzbrukumā somi kļūdījās - Salina piespēli pārtvēra Ernests Kalve.

Grupas uzvarētājs izšķīrās vēlu vakarā Melnkalnes un Izraēlas izlašu divcīņā. Uzvarētāji nodrošināja ceļazīmi uz finālturnīru Lietuvā, bet zaudētāji, visticamāk, būs starp divām labākajām otro vietu ieguvējām.