Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

Kohēzijas fondi

ES austrumu un dienvidu valstis iebilst pret kohēzijas fondu apcirpšanu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kas pārstāv Austrumeiropu un Dienvideiropu, otrdien noraidījušas centienus ierobežot atbalstu, ko tās saņem no ES budžeta, un saistīt to ar papildu noteikumiem, jo tā rezultātā "nabadzīgie saņems mazāk, bet bagātie - vairāk".

INFOGRAFIKA: Kur tiek izlietota ES nauda?

Infografikā, kuru piedāvā Eiropas Parlaments (EP), iespējams apskatīt, kur tiek izlietota Eiropas Savienības (ES) nauda, kā arī uzzināt, kas ir šīs naudas avots. 

Izvēli starp tiešmaksājumiem zemniekiem un kohēzijas finansējumu izdarīt negrasās

Latvija sarunās par nākamā finanšu perioda daudzgadu budžetu ir izvirzījusi divas prioritātes - taisnīgākus, izlīdzinātus tiešmaksājumus lauksaimniekiem un kohēzijas politikas «aploksnes» saglabāšanu vismaz līdzšinējā līmenī, kas nebūs iespējams, ja tiks pieņemti Eiropas Komisijas (EK) piedāvātie griesti 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) apmērā.

EP komiteja atbalsta kohēzijas finansējumu saglabāšanu esošajā apjomā

Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja ir atbalstījusi priekšlikumu attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) nākamo daudzgadu budžetu, kas paredz finansējuma piešķīrumu Latvijas kohēzijai vismaz tādā pašā vai lielākā apjomā kā esošajā plānošanas periodā.

Juhansone: Esam pārliecinājuši EK un dalībvalstis, ka kohēzijas finansējuma ierobežojums 2,5% no IKP nav taisnīgs

Esam pilnībā pārliecinājuši Eiropas Komisiju (EK) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ka kohēzijas politikas finansējuma ierobežošana līdz 2,5% no valsts iekšzemes kopprodukta nav taisnīgs piedāvājums. Tādējādi netiktu novērtēts Latvijas paveiktais krīzes laikā, pirmdien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde sacīja Latvijas pastāvīgā pārstāve-vēstniece ES Ilze Juhansone.

Būs pieejams Kohēzijas fonda atbalsts dalīto atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstībai

Lai veicinātu dalītas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstību Latvijā, otrdien, 3.janvārī, valdība akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto priekšlikumu īstenot papildus trīs projektu iesniegumu atlases kārtas Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai, atbalstot  atkritumu, tai skaitā bīstamo atkritumu, otrreizēju izmantošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide