Finansējuma trūkuma dēļ Rīgā izveidojusies kritiska situācija sociālās aprūpes jomā, teikts Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputātiem iesniegtajā informācijā.
Turpmākos divus gadus - 2022. un 2023.gadā - valsts sniegs finansiālu atbalstu pašvaldībām pakalpojumu izdevumu segšanai, tādējādi ļaujot palielināt atalgojumu aprūpētājiem, kuriem ir darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības dibinātām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām (SAC), vai tādiem ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir noslēgts līgums ar pašvaldību par minēto pakalpojumu sniegšanu.
Šī gada pirmajā pusgadā Rīgā būtiski pieauguši izdevumi sociālajiem pabalstiem un pakalpojumiem, šodien tika informēti Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir sākusi gatavoties streikam saistībā ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, jo Veselības ministrija (VM) atteikusies nākamā gada budžeta līdzekļu pieprasījumā iekļaut darba samaksas pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, tajā pašā laikā plānojot darba samaksas pieaugumu ārstiem un māsām aptuveni 9% apmērā.
Par sociālo darbu pašvaldībās pēc teritoriālās reformas Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāju Inu Behmani.
Plāns iesaistīto institūciju vienotai rīcībai par kopējās situācijas koordinēšanu Covid-19 krīzē sociālās aprūpes centros bija jāizstrādā vai vismaz jāiniciē izstrādāt, jau sākoties slimības izplatībai, vai vismaz tad, kad valstī atkārtoti pieauga saslimstība, taču faktiski tas tika izdarīts novēloti, revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).