Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Džordžs R.R. Mārtins. Deja ar pūķiem

Izdevniecība White book laidusi klajā Džordža R.R. Mārtina sāgas Dziesma par ledu un uguni romāna Deja ar pūķiem pirmo daļu, informēja izdevniecības pārstāve Daiga Bitēna.

Rietmalā milzu soļiem nāk ziema, tādēļ romāna Deja ar pūķiem varoņi meklē iespējas, lai nokļūtu siltajos dienvidos, tuvāk pūķu karalienei Dinerīsai Tārgārjenai. Septiņas valstības ir ārkārtīgi nobriedis auglis iekarošanai, un atšķirībā no Rūza Boltona, kurš, iespējams, sapņo kļūt par Ziemeļu karali, un Stanisa Barateona, kurš cīņu par Dzelzs troni izcīna ziemeļos, Dinerīsa pirms došanās uz Rietmalu ar mainīgām sekmēm turpina cīnīties par pasaules iekārtas maiņu Vergu līcī.

"Mēs jau esam pieraduši, ka šīs sāgas grāmatas nelutina ar kulmināciju," saka tulkotājs Allens Pempers. "Katra atsevišķa kauja eskalē sižetu, katrā nodaļā ir frikciju paātrinājums, kas gan iztiek bez ejakulācijas, toties atstāj neskaitāmus jautājumus (sev, autoram, grāmatai) un tantriskas alkas lasīt tālāk. Neteikšu, ka Deja ar pūķiem literatūras teorijas ziņā idejiski atšķirtos no sāgas iepriekšējām grāmatām, taču šoreiz mēs fiziski jūtam virzību un nojaušam atrisinājuma tuvošanos. Varbūt tāpēc, ka ir atgriezušies varoņi, kuru gaitām nespējām sekot Vārnu dzīrēs ‒ Tīrions, Dinerīsa, Džons, bet varbūt tāpēc, ka sižeta līnija patiešām saasinās. Deja ar pūķiem man personiski šķiet vēl labāk un kārāk lasāma par iepriekšējām sāgas daļām."

Gan lasītāji, gan kritiķi Džordžu Mārtinu viennozīmīgi atzīst par vienu no dižākajiem mūsu laikmeta rakstniekiem, īpaši uzsverot viņa krāšņo, teju reibinošo un vienlaikus klasiski valdzinošo rakstības stilu. Kritiķu un lasītāju domas par grāmatas žanru gan dalās. Lai arī šīs sāgas romāni tiek pieskaitīti fantāzijas žanram, pats autors uzsver, ka stāsts galvenokārt tomēr ir par cilvēciskām kaislībām un mūžsenām vērtībām – cīņu starp labo un ļauno, varu un godu, kaislībām, nodevību, godkāri, mīlestību un burvestību...

Kopumā šobrīd pasaulē iznākušas piecas sāgas grāmatas: Troņu spēle (A Game of Thrones), Karaļu cīņa (A Clash of Kings), Zobenu vētra (A Storm of Swords), Vārnu dzīres (A Fiest for Crows) un Deja ar pūķiem (A Dance with Dragons). Autors Džordžs Mārtins kopumā sēriju iecerējis kā septiņu romānu ciklu un lasītājiem tiek solītas vēl divas grāmatas – The Winds of Winter un A Dream of Spring.

Izdevniecība White Book plāno izdot arī turpmākās sāgas Dziesma par ledu un uguni grāmatas, solot, ka romāna Deja ar pūķiem otrā daļa varētu nākt klajā jau pavasarī. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021.gadu(2)

XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome otrdien nolēma vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu, preses brīfingā i...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja