Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eiropas dienā tiešsaistē skatāma filmu programma Spēcīgi stāsti no mazām valstīm

No 8. maija vakara īpašu Eiropas kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši Baltijas valstu, Horvātijas un Slovēnijas Creative Europe Media biroji – programmā Spēcīgi stāsti no mazām valstīm divu diennakšu laikā tiešsaistē var noskatīties četras filmas, kas veidotas šajās nelielajās Eiropas valstīs, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Atzīmējot Eiropas dienu, no 8. maija vakara 48 stundu garumā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Horvātijas un Slovēnijas iedzīvotāji varēs redzēt  četras starptautisku festivālu atzītas un programmas Radošā Eiropa MEDIA atbalstītas filmas. Pasākumu organizē RE MEDIA biroji visās iesaistītajās valstīs, lai skatītājiem atklātu mazāk zināmas kino pērles un būvētu virtuālu tiltu no Baltijas jūras uz Adrijas jūru.

Filmas būs pieejamas Latvijā, Horvātijā, Igaunijā, Lietuvā un Slovēnijā no 8. maija plkst. 21 līdz 10. maija pulkst. 21 MEDIA biroja mājaslapā šeit.

 

Filmu programmā programmā varēs redzēt šādas filmas:

LAIKA TILTI / Bridges of Time

(2018, režisori Kristīne Briede un Audrius Stonys, Latvija, Lietuva, Igaunija)

Latvijas Simtgades filma, triju Baltijas valstu kopražojums kā veltījums 20. gadsimta 60. gadu kinodokumentālistikas meistariem – "kino dzejolis par kino dzejniekiem". Apzināti atteikušies no hronoloģiskas faktu izpētes, autori poētiskā dokumentālā kino strāvojuma kopainu atklāj, izmantojot pašu filmas varoņu tēlaino rokrakstu.

 


LOMU SPĒLES / Pretenders

(2016, režisors Vallo Toomla, Igaunija, Latvija, Lietuva)

Psiholoģiska drāma vientuļā jūras krastā. Anna un Juhans cer, ka izdosies uzlabot attiecības, atpūšoties bagātu draugu piejūras mājā. Viņi piedāvā naktsmājas vētras pārsteigtam pārim, kuri savukārt uzskata viņus par iespaidīgās mājas īpašniekiem. Anna un Juhans iejūtas jaunajās lomās un uzsāk spēli, tomēr tā jau itin drīz kļūst viņiem bīstama.SAULE AUGSTU DEBESĪS / The High Sun

(2015, režisors Dalibor Matanić, Horvātija, Slovēnija, Serbija)

Romantiska drāma, filma par aizliegtas mīlestības bīstamību un spēku – trīs mīlas stāsti trīs desmitgadēs divos ciematos, atklājot Balkānu etniskā naida seno vēsturi.

 NAKTS DZĪVE / Nightlife

(2016, režisors Damjan Kozole, Slovēnija, Bosnija&Hercegovina, Ziemeļmaķedonija)

Krimināldrāma. Kādu nakti Ļubļanas galvenajā ielā atrod augsta ranga advokātu – viņš guļ asins peļķē, ar suņa kodumu rētām. Slimnīcā mediķi cīnās par viņa dzīvību, bet advokāta sieva ir satriekta un baiļu mākta. Šīs nakts laikā viņa būs spiesta atkāpties no morālajiem standartiem, pēc kuriem līdz šim dzīvojusi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja