Laika ziņas
Šodien
Migla

Ieraugi pirmais izrādi Ohh

11. oktobrī plkst. 19 Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos instrukciju izrāde Ohh, kas ir dramaturga Jāņa Baloža debija režijā, informēja Dirty Deal Teatro pārstāve Māra Uzuliņa.

Instrukciju izrāde Ohh aizved skatītāju bērnībā, kurā ikviens no mums ir saņēmis neskaitāmas pamācības. Izrāde norisināsies miglas ieskautā virtuvē, kur, satiekot tagadnes un pagātnes tēlus un būtnes, skatītājs piedzīvo un kopīgi būvē sapni ar rituāla elementiem.

Izrāde Ohh atklāj sadaļu Ieraugi pirmais, kas apvienos jaunākās paaudzes mākslinieku pirmos darbus profesionālajā teātrī. Ieraugi pirmais veidotās izrādes būs jauna satura un formas brīvības meklējumi skatuves mākslā. Sadaļas mērķis ir rosināt māksliniekus meklēt un atrast tikai viņiem raksturīgo rokrakstu.

Izrādes režisors Jānis Balodis, kurš patlaban studē maģistratūrā vienā no prestižākajām teātra skolām Eiropā – DAS Teātra maģistra programmmā, Amsterdamas Teātra un dejas akadēmijā, par izrādi stāsta: “Izrāde Ohh ir iespēja meklēt un veidot teātra valodu, kura mani saista šobrīd. Ikviena izrāde ir sekošana noteikumiem. Dotie apstākļi teātrī parasti ir apsēsties tumsā, vērot izrādi un līdzpārdzīvot. Šajā izrādē skatītājs seko radošās komandas instrukcijām un piedalās izrādē ar visu savu ķermeni. Mēģinām atsaukt atmiņā jocīgas instrukcijas un norādījumus, kurus esam saņēmuši bērnībā, un šīs situācijas izspēlējam izrādē. Vai šīs instrukcijas mūs kaut kādā veidā turpina “instruēt” arī tagad?”

Izrādes radošo komandu veido Jānis Balodis, Ieva Kauliņa, Agris Krapivņickis, Ivars Krasts, Viesturs Balodis, Andris Landaus.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā Biļešu paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Tuvākās izrādes Ohh 11., 13. un 14. oktobrī Dirty Deal Teatro, Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Nākamā pirmizrāde sadaļā Ieraugi pirmais gaidāma 6. janvārī. Tā būs horeogrāfes Evas Krūmiņas izrāde Drosmes projekts. Izrādē radošā komanda apskata drosmi kā izvēles brīvību, kā savas esības apliecinājumu sabiedrībai un pašam sev. Vai sistēmā, kurā valda tik daudz likumu un normu, vēl ir iespējama brīva izvēle?


 


 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja