Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Recesija būs mūsu iespēja

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks par to, kāpēc ambīcijas ir labs vārds, kad bija jānoraksta parādi un kurš laizīs brūces nākamajā krīzē.

Top komentāri

Tā bija drausmīga cūcība
T
Tas, ka bankas uz pašu izraudzītu vērtētāju vērtējumu pamata deva arvien lielākus kredītus, nebija smuki, jo tādā veidā tika nepamatoti uzskrūvētas īpašumu cenas. Bet tas, ka bankas pēc force maievre (krīzes) iestāšanās atņēma cilvēkiem īpašumus un izpārdeva par super zemām cenām, tostarp arī pašu veidotiem apakšuzņēmumiem, un vienlaikus saglabāja kredītņēmējiem parādsaistības par iztrūkstošo starpību, bija drausmīga cūcība!
Finanšu ministrijas dižstulbums
F
Visstulbākā un cūciskākā kredītnorakstīšanas stāstā ir Finanšu ministrija, kas pieprasa no atlaisto parādu summas vēl samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli. Finanšu ministrijas vadība tā arī nav sapratusi, ka hopotekāro kredītu gadījumā, kad banka ir realizējusi ķīlu, saglabājot kredītņēmējam saistības par kredīta summas un pārdošanas cenas starpības apmērā, atlikušo saistību dzēšana nav personas ienākums, jo darījuma galarezultātā persona nav saņēmusi ienākumus. Darījuma gala bilance, pat neraugoties uz parādsaistību dzēšanu, ir negatīva, jo kredītņēmējs, neraugoties uz jau iepriekš veiktajiem maksājumiem, ir palicis pie sasistas siles. Viņam nav ne īpašuma, ne naudas.
Irlielāmērāticams
I
ka Mārtiņa Kazāka reālā problēma ir tā, ka viņš ir pārāk gudrs, lai 100 tautas neprātā savēlētie gadījuma cilvēki viņu saprastu. Bet, jāatzīst, viņiem pietika prāta Mārtiņu ielikt par LB šefu. Tas izskatās cerīgi. Kembridža? Gudrība jau nemājo Kembridžā... .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Trausla bilde(3)

Kas ir bīstamāks – varas uzurpators, kas izmanto visus līdzekļus, lai apspiestu un neļautu attīstīties demokrātijas principiem sabiedrībā, vai acij nemanāms vīruss, kas klusi piezogas un pēkšņi apgr...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata