Tas ir soda mērs, kas ir ierakstīts Krimināllikumā un kas vienkārši ir baiss. Proti, par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tās saistītas ar grautiņiem, par ko šīs personas apsūdzētas, sods ir no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem cietumā.
Nevar nemaz iedomāties, kā prokuratūra vispār uzdrīkstēsies aiznest šo lietu uz tiesu, kur visas sabiedrības priekšā puišus reāli sēdinās cietumā uz gadiem, iespējams, pat tikai par vienu izsistu logu. Šis pants ir no tiem, uz kuru nevar atttiecināt nosacītus sodus. Teorētiski tiesa var mīkstināt apsūdzēto atbildību, taču kā atbildību pastiprinošs apstāklis varētu būt puišu lietotais alkohols, līdz ar to astoņi gadi kā minimums.
Protams, grautiņu rīkotāji ir jāsoda, tā rīkoties nedrīkst, bargi jāvēršas arī pret tiem, kas Vecrīgā siroja pa izdemolētajiem veikaliem, taču Saeimas logs nav astoņu gadu vērts, tas nu gan ir skaidrs. Jo sevišķi, kā norādījis Rīgas policijas šefs Ints Ķuzis, daudzi no viņiem pratināšanā tikai stulbi atbildējuši: «Citi meta, es arī metu.»
Krimināltiesību eksperts Andrejs Judins par soda problēmu runāja jau pirms gada - sods ir nesamērīgs un likums ir jāmaina, rosinājis pat uz diskusiju, taču, kā viņš pats saka, uzrunātā Saeimas Juridiskās komisijas galva Vineta Muižniece esot viegli palaidusi to gar ausīm.
Neoficiāla informācija vēsta, ka prokuratūras cilvēki dažiem apsūdzētajiem esot devuši netiešu mājienu pamest šo valsti. Iespējams, lai izbēgtu no šī neadekvātā soda. Taču tā vietā prokuratūrai un tās galvai Jānim Maizītim ir jādara kas cits. Proti, skaidri un gaiši jāpasaka, ka šis sods ir pārāk bargs, sods ir neadekvāts un likums jāmaina. Pat neraugoties uz to, ka akmeņi lija pār Saeimu, no kuras šogad J.Maizītim, lai paliktu amatā, būs vajadzīgs jāvārds.