D. Čalovski 2012. gada 4. decembrī likumsargi aizturēja, nolaižoties no mājas jumta līdz viņa dzīvokļa logiem, lai pārsteigtu nesagatavotu, bet pēc tam tiesa viņu apcietināja. Viņš kopā ar kādu Krievijas un Rumānijas pilsoni ASV tiek turēts aizdomās par datorvīrusa Gozi Virus izveidošanu un uzturēšanu, par ko viņam ASV draud līdz pat 30 gadu cietumsods. Puisis par savu darbību it kā esot nopelnījis 50 miljonus dolāru, tomēr viņa advokāte Ilona Bulgakova uzsver, ka nekas neliecinot par D. Čalovskim it kā piederošo bagātību. «Puisis 27 gadu vecumā dzīvo standarta dzīvoklī kopā ar vecākiem, agrāk sodīts nav. No Latvijas likumdošanas viedokļa viņš joprojām ir likumpaklausīgs pilsonis,» viņa teica Dienai.
Advokāte arī atzina, ka viens no iespējamajiem argumentiem, ar ko apstrīdēt viņas klienta izdošanu ASV, ir tas, ka puisim apsūdzība joprojām neesot skaidra - viņam izsniegtajos dokumentos neesot precīza attiecināto tiesību normu un tās kvalificējošo pazīmju izklāsta, kam būtu jāpienākas saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem.
Jāpiebilst, ka pat tad, ja tiesa lems viņa izdošanas lēmumu atstāt spēkā, ar to process nebūs noslēdzies. Sava piekrišana jādod arī Tieslietu ministrijai un valdībai. Šis process var aizņemt gana ilgu laiku - piemēram, jau minēto Rēzeknes hakeru gadījumā izdošanas process ilgst jau vairākus gadus. Viņiem gan apcietinājums nebija piemērots, un, kā jau ziņots, P. Šahurovs to izmantoja, lai aizbēgtu uz ārzemēm. Viņš ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā, un turpmāk ar viņa meklēšanu nodarbosies ASV likumsargi. Savukārt M. Šahurova no likumsargiem vismaz iepriekš neizvairījās.
Arī Šahurovu pārim ASV draud līdz 30 gadu cietumsods. Viņus ASV Minesotas štatā tur aizdomās par krāpšanos, izveidojot neeksistējošas viesnīcas reklāmu, uz kuras uzklikšķinot lietotāja dators tika inficēts ar vīrusu. Tādējādi no cietušajiem izkrāpti vairāki miljoni dolāru.