Pasākumā piedalīsies zoodārza darbinieki, Latvijas čūsku eksperts Andris Čeirāns un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, kurus vienmēr ļaudis atceras, kad bērnudārza gaitenī, istabā aiz skapja vai uz mājas balkona pamanīta čūska. Neizpaliks arī čūsku pareizas un pašam rāpulim nekaitīgas gūstīšanas paraugdemonstrējumi.
Savukārt 20. un 21. aprīlī no pulksten 12 līdz 16 abinieku ekspozīcijā notiks Rāpuļu dienas zoodārzā. Pasākuma moto: Esi draugs - ļauj čūskai dzīvot! Latvijas rāpuļu un abinieku ekspozīcijā aplūkojamas visas trīs Latvijā sastopamās čūsku sugas.
Parastās odzes ir vienīgās Latvijas indīgās čūskas, tāpēc tās bieži tiek iznīcinātas.
Parastais zalktis ir Latvijā vislielākā (līdz 150 cm) un visbiežāk sastopamā čūsku suga, kas apdzīvo visdažādākos biotopus ūdeņu tuvumā. Zalktis nav indīgs, taču, rokās paņemts, tas no anālās atveres var izdalīt smirdošu šķidrumu. Zalkši ziemo akmeņu krāvumos, dobumos zem ēku drupām vai celmiem. Piemērotās ziemošanas vietās tie sapulcējas lielā skaitā un pavasarī, tikko iznākuši no pazemes, pārojas. Šādās vietās var redzēt īstus zalkšu kamolus, ko veido vairāki cīņā par mātīti savijušies tēviņi.
Gludenā čūska bieži tiek jaukta ar bezkāju ķirzaku glodeni vai odzes rūsgano formu. Gludenā čūska nav indīga, kaut agresīvi aizstāvas un kož, ja to mēģina satvert. Latvijā gludenās čūskas sastopamas reti, galvenokārt sausajos kāpu mežos, izcirtumos un izstrādāto kūdras purvu malās. Tās bieži tiek noturētas par odzēm un iznīcinātas. Par Latvijas čūskām vairāk uzzināsiet un tās savām acīm skatīsiet zoodārza Rāpuļu dienās.