No turnīra tabulas viedokļa abām komandām lielos vilcienos neko nevajag. Jaroslavļas komanda iepriekšējā mačā Doņeckā ar 4:3 uzvaru pār Donbass oficiāli nodrošināja spēlēšanu Gagarina kausa izcīņā. Rīdzinieki pēc trijiem savā laukumā piedzīvotiem zaudējumiem faktiski kliedēja ilūzijas par play-off. Tomēr tā gluži nav, ka komandām situācija Rietumu konferencē kļuvusi vienaldzīga. Lokomotiv ar CSKA turpina cīņu par uzvaru Tarasova divīzijā, kas var dot laukuma priekšrocības Gagarina kausa izcīņas tālākajās stadijās. CSKA ir 85, Lokomotiv - 84 punkti. Rīdzniekus sasparoties mudina konferences pastarītis Maskavas Spartak, kam pēdējās divās spēlēs izdevies uzvarēt. Dinamo ir 45, Spartak - 43 punkti un viena spēle rezervē.
Lokomotiv sastāvā būs interesanti pavērot vienu no sezonas neveiksminiekiem Miķeli Rēdlihu. Pagājušajā sezonā M. Rēdlihs Rīgas Dinamo sastāvā ar 54 spēlēs sapelnītajiem 44 (13+31) punktiem bija rezultatīvākais. Šosezon Miķelim 29 spēlēs tikai 7 (3+4) punkti, kas Lokomotiv uzbrucēju konkurencē ir 11 rādītājs. Jaunākā brāļa Rēdliha gatavība jāuzlūko arī pirmsolimpiskā kvalifikācijas turnīra kontekstā, jo Latvijas izlases treneri uz Miķeli cer kā uz vienu no komandas vilcējiem. Dinamo sastāvā M. Rēdlihu acīmredzot būs jācenšas apturēt brāļiem - Krišjānim un, ļoti iespējams, arī Jēkabam Rēdliham.
Lokomotiv pēc NHL atsākšanās cieta divus būtiskus sastāva zaudējumus. Pāri okeānam devās divi Jaroslavļas hokeja skolas audzēkņi. Vārtsargs Semjons Varlamovs joprojām ir labākais KHL pēc vidēji ielaistajām ripām (1,74) un atvairītajiem metieniem (94,6 %). Komandas rezultatīvākais uzbrucējs joprojām ir Artjoms Aņisimovs (30 (12+18). Pēc divu līderu aizbraukšanas uzmanības vērts ir zviedru aizsargs Stafans Kronvals, kurš ir gana rezultatīvs - 19 (8+11) punkti. Uzbrukumā viens no atslēgas spēlētājiem ir Baltkrievijas izlases līderis Aleksejs Kaļužnijs (20 (8+12).