Tā kā sacensību pirmajā dienā Latvijas tenisisti abās vienspēlēs piekāpās, bija skaidrs, ka iekļūšanai nākamajā kārtā nepieciešamas uzvaras visās trijās atlikušajās spēlēs. To būtu sarežģīti sasniegt pat ar izlases līdera Ernesta Gulbja klātbūtni, taču bez viņa izredzes šķita vēl mazākas.
Sestdien dubultspēlē iepriecināja Andis Juška un Deniss Pavlovs, kuri trijos setos ar 7:6 (7:4), 6:3, 6:2 pārspēja Serhiju Stahovski un Sergeju Bubku. Abu sapratne un dubultspēles taktikas realizācija patīkami pārsteigusi pat izlases kapteini Ģirtu Dzeldi, kurš pats savulaik bija pāru spēles lietpratējs un allaž atradis, kur izlases spēlētājiem aizrādīt. Latvijas tenisisti spēles gaitā tikai reizi zaudēja punktu pie savas serves, taču pēc tam spēja savākties un noslēgt cīņu savā labā.
Piepildījās arī Dzeldes prognoze, ka panākums dubultspēlē radīs papildu motivāciju svētdien vienspēlēs. Optimismu vairoja apziņa, ka Juška pirms trim gadiem Stahovski jau bija uzvarējis, turklāt ukraiņu pirmais numurs dubultspēlē izskatījās pavisam bēdīgi. Pirmajā setā tika piedzīvots zaudējums ar 2:6, bet otrajā cīņa ritēja krietni saspringtāk. Izšķirošajos brīžos pārāks bija Juška un uzvarēja ar 7:5. Diemžēl psiholoģiski svarīgajā trešajā setā Latvijas tenisists nenoturēja jau cīņas sākumā iegūto pārsvaru (3:1) un piekāpās ar 4:6. Ceturtajā setā pie rezultāta 4:4 Juška nerealizēja divas breikbumbas, bet pie 4:5 atspēlēja divas mačbumbas, tāpēc uzvarētāju nācās noteikt taibreikā. Tajā pārāks izrādījās Stahovskis, gūstot izšķirošo trešo uzvaru Ukrainai ar 6:2, 5:7, 6:4, 7:6 (7:2).
Pēdējā cīņā, kurā nekas vairs neizšķīrās, kapteiņi ļāva vaļu rezervistiem Kārlim Lejniekam un Ivanam Sergejevam, kuru divcīņā ar 6:4, 6:7 (6:8), 6:1 pārāks izrādījās Ukrainas tenisists.
Latvijas tenisistiem nenācās Dņepropetrovsku atstāt nokārtām galvām, jo, spēlējot bez komandas līdera Ernesta Gulbja, uzvaru pār spēcīgo Ukrainas izlasi (trīs spēlētāji pasaules ranga labāko simtniekā) neviens no viņiem negaidīja. Pirmajā grupā gandrīz katrai komandai ir vismaz viens stabils pasaules ranga pirmā simtnieka tenisists, kā arī daži elites kandidāti. Latvijai vieta šajā sabiedrībā atradīsies, tikai spēlējot labākajā sastāvā.
Tāpat kā pirms diviem gadiem, kad Latvijas komanda debitēja Eiroāfrikas zonas 1. grupā, nāksies cīnīties par vietas saglabāšanu tajā. Turnīra tālākā izspēle ir visai sarežģīta. Maija sākumā ukraiņi tiksies ar Rumānijas komandu. Ja rumāņi zaudēs, jūlijā viņiem būs jācīnās ar Latviju, bet šīs cīņas neveiksminiekam pēdējā pārspēlē par palikšanu 1. grupā nāksies spēkoties ar Somiju, Poliju vai Dienvidāfrikas Republiku. Ja rumāņi maijā uzvarēs Ukrainu, Latvijas komandai nākamā cīņa būs tikai septembrī, kad vieta 1. grupā būs jādala ar kādu no jau iepriekš minētajām komandām.