Valsts apsūdzības uzturētāji digitālās televīzijas pamata krimināllietā aģentūrai LETA skaidrojuši, ka aparatūras noziedzīgā iegūšana esot izpaudusies tā, ka nauda, par kuru tā tika iegādāta, bija izkrāpta no Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra (DLRTC). Procesa dalībnieku viedokli par minēto prokuratūras lūgumu tiesa plāno uzklausīt 9. augustā.
J. Rozenbergs paudis cerību, ka aresta gadījumā aparatūra paliks savā vietā, jo pretējā gadījumā Lattelecom digitālā televīzija Rīgas reģionā nedarbošoties. Lattelecom Biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis cer, ka juridiskās cīņas neietekmēs «skatītāju intereses un tiesības skatīties televīziju». «Iekārtas darbojas un turpina darboties, lai nodrošinātu ciparu apraidi Rīgas reģiona iedzīvotājiem,» viņš norāda.
Diena iepriekš vēstīja, ka aparatūru savulaik iegādājās bēdīgi slavenā firma Kempmayer, lai Latvijā realizētu digitālās televīzijas ieviešanu. Aizdomās par krāpšanu šis projekts tika apturēts, iekārtas palika noliktavās, savukārt vēlāk šīs iekārtās kopā ar pašu firmu nopirka uzņēmums Hannu Pro. Pēc tam šī firma tika pārdēvēta par Hannu Digital, savukārt aparatūra izrādījās noderīga digitālās televīzijas ieviešanai šī gada sākumā, ko īstenoja Latvijas Valsts radio televīzijas centrs kopā ar Lattelecom. Valsts kontrole paudusi, ka šāda «sadarbība» sadārdzinājusi ciparu televīzijas projektu par 3,8 miljoniem latu.
Hannu Digital pārstāvis Gintars Kavacis, komentējot prokuratūras rīcību, norādījis, ka «tā ir savstarpēja juridiska rīvēšanās pirms vēlēšanām, kas tiesiskā ceļā jāatrisina, un skatītājiem no tā vispār nav jācieš». Vajadzības gadījumā viņš ir gatavs šos raidītājus - «bērnībā sagrēkojušos» - aizstāt ar citiem.