_Dienas_ aptaujātie apdrošinātāji gan par šo iespēju izsakās atturīgi, norādot - izvērtējam tirgu, vismaz pagaidām neviens skaidri nesola, kad varētu šai tagad brīvajai tirgus nišai pievērsties.
N.Beļskis stāsta, ka ar apdrošinātājiem apspriežamo tēmu loks vēl tiekot pārrunāts ar ārstniecības iestādēm un institūcijām, kuras atrodas Veselības ministrijas (VM) pārziņā. Vasarā, kad B.Rozentāle nāca klajā ar priekšlikumu, ka nepieciešams paplašināt individuālo apdrošināšanu, apdrošinātāji bija ļoti rezervēti.
Seesam Latvia veselības apdrošināšanas riska parakstītāja Kristīne Gulbe prognozē, ka līdz ar RSK likvidēšanu pieaugs gan fizisko, gan juridisko apdrošināmo personu skaits, kuras vēlēsies noslēgt līgumu par veselības apdrošināšanu. Seesam Latvia tagad analizējot klientu pieprasījumus. BTA pārstāve Ilva Priedniece par privātpersonu individuālu apdrošināšanu saka: «Situācija valstī patlaban tam nav labvēlīga. Nenoteiktība veselības nozarē un valdības lēmumu neprognozējamība apdrošinātājiem neļauj adekvāti izvērtēt un noteikt šī riska cenu.» Uzņēmums veicot tirgus izpēti.
Arī ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā valdes loceklis Deniss Sazonovs saka: «Tā ir vismazāk attīstītā niša tieši savas specifikas dēļ - grūti prognozēt tās rentabilitāti.» Privātpersonu apdrošināšanu uzņēmums varētu uzņemties tikai tad, «kad cilvēki šo produktu iegādāsies savai drošībai, piemēram, negaidītu vai smagu saslimšanu gadījumos, lai finansiāli sevi pasargātu no neparedzētiem izdevumiem, nevis iepriekš zināmu un izplānotu medicīnisko izdevumu segšanai». Patlaban neesot piemērotākais laiks investēt šī apdrošināšanas pakalpojuma ieviešanā, to apliecinot arī RSK gadījums.
Līdztekus idejām par individuālo apdrošināšanu VM organizēta darba grupa līdz marta beigām izstrādās informatīvu ziņojumu par veselības apdrošināšanas sistēmām Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī sniegs atzinumu par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas lietderību Latvijā. Darba grupa izveidota, reaģējot uz premjera Valda Dombrovska (JL) rezolūciju, kurā viņš rosināja izvērtēt šo jautājumu. B.Rozentāle jau kategoriski iebildusi pret obligāto veselības apdrošināšanu - tās ieviešana, nesamazinot pašreizējo nodokļu slogu, tagad neesot pieļaujama.