Advokāts paskaidroja, ka saskaņā ar augstu ASV amatpersonu izteikumiem aizokeāna valstī kibernoziegumi tiek pielīdzināti terorismam. Šādos gadījumos situācijās, kad tiek apdraudēta nacionālā drošība, valsts interešu vārdā ASV pieļauj arī apsūdzēto personu psihisku un fizisku ietekmēšanu, kas Eiropā un Latvijā gluži vienkārši tiktu saukta par spīdzināšanu.
Kā norādīja advokāts, konkrētajā gadījumā D. Čalovskis tiek apsūdzēts par piedalīšanos ļoti plaša datorvīrusa radīšanā, kas dod reālu pamatu bažām, ka ASV tiesībsargājošās iestādes viņu varētu pakļaut spīdzināšanai, lai iegūtu informāciju par iespējamajiem līdzdalībniekiem.
Ņemot vērā minēto, Latvijai pirms lemšanas par izdošanu vajadzēja saņemt garantiju, ka ASV mūsu pilsonis netiks psiholoģiski un fiziski ietekmēts, taču Latvija šādu garantiju nesaņēma, līdz ar to Čalovska izdošana nav pieļaujama, skaidroja S. Vārpiņš.
D. Čalovska interesēs sūdzību ECT, neprasot honorāru, sagatavojis S. Vārpiņa advokātu birojs, bet parakstījis pats apsūdzētais. ECT šo jautājumu varētu skatīt neatliekamības kārtībā, pieļauj advokāts.
Kā ziņots, ASV federālie prokurori D. Čalovskim, kurš esot pazīstamas arī ar iesauku Miami, un diviem citiem iespējamiem Austrumeiropas kibernoziedzniekiem - Krievijas pilsonim un Rumānijas iedzīvotājam - izvirzījuši apsūdzības par datorvīrusa Gozi Virus radīšanu un uzturēšanu. LETA