Būvvaldē nav nepieciešams saņemt būvatļauju vai veikt saskaņošanu, ja plānots veikt jumta ieseguma remontdarbus - nolietojušos vai bojātu jumta ieseguma elementu vai daļu nomaiņu vai atjaunošanu. Savukārt, ja ēka ir valsts aizsargājams kultūras piemineklis, jumta ieseguma maiņas vai siltināšanas procesa veikšanai nepieciešams saņemt plānošanas un arhitektūras uzdevumu, iesniedzot būvvaldē būvniecības iesniegumu - uzskaites karti. Tad jāizstrādā un būvvaldei jāpieņem tehniskais projekts, un tikai pēc būvatļaujas saņemšanas un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļaujas drīkst uzsākt paredzētos būvdarbus.
«Bez saskaņošanas būvvaldē var veikt tādus darbus, kas nekādā veidā neietekmē konstrukcijas nestspēju,» stāsta uzņēmuma Monier tehniskais konsultants Vladislavs Gorovojs. Viņš gan atzīmē, ka vairākās pašvaldībās esot speciāli noteikumi, kas paredz maināmā jumta seguma materiāla izvēli saskaņot būvvaldē, piemēram, Kuldīga un Jūrmala. Vislabāk zināmie papildu noteikumi jumta maiņai esot tieši Kuldīgā, kur jumta segumam jālieto «dakstiņi dabīgā krāsā».
Tikmēr inženierzinātņu doktors Juris Biršs izsaka nožēlu, ka jumta licēju firmas nerīko lekcijas speciālistiem, kas varētu būt par «jumtiem, par dažādām ēku konstrukcijas daļām un būvfizikas jautājumiem».