Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Jāslīpē precizitāte

Neizšķirts rezultāts 0:0 ir objektīvs futbola kluba Ventspils un Maķedonijas Teteks cīņas iznākums UEFA Eiropas līgas spēlē ceturtdien Ventspilī. Kvalifikācijas 2. kārtas atbildes spēle notiks 22. jūlijā Maķedonijā.

FK Ventspils laukumā devās pie teju pilnām tribīnēm. Pagājušās sezonas sekmes, kad komanda negaidīti aizkļuva līdz UEFA Eiropas līgas grupu turnīram, līdzjutējus neatstāja vienaldzīgus. Savainojumu dēļ mājiniekiem nevarēja palīdzēt pussargs Grigorijs Čirkins un uzbrucējs Andrejs Butriks.

Latvijas čempionāta līderi jau ar spēles pirmajām minūtēm centās uzņemties iniciatīvu. Pirmajā minūtē pēc centrējuma līdz bumbai neaizsniedzās nigērietis Maikls Tukura. Vēlāk pavisam nedaudz pietrūka arī jaunākajam no brāļiem Višņakoviem - Eduardam. Puslaika vidū labu Aleksandra Dedova piespēli soda laukumā saņēma arī vecākais brālis Aleksejs, taču netrāpīja pa bumbu. Vēl pāris reižu ventspilnieki izmēģināja veiksmi ar tālsitieniem, taču bumba allaž lidoja vārtiem secen.

FK Ventspils galvenais treneris Nuncio Cavetjēri nebija apmierināts ar uzbrukumu, tāpēc 36. minūtē upurēja malējo aizsargu Vladislavu Gabovu. Uz viņa pozīciju pārvirzīja pussargu Aleksandru Solovjovu, bet viņa vietu vidējā līnijā ieņēma uzmainītais Ivans Špakovs.

Teteks futbolistiem pirmajā puslaikā bija viena lieliska izdevība gūt vārtus. Pēc centrējuma no vārtu priekšas pa bumbu kā nākas netrāpīja Aleksandrs Stojanovskis. Kopumā cīņa bija līdzīga ar nelielu ventspilnieku teritoriālo pārsvaru. Svelme liedza kāpināt tempu, kas varētu būt viens no galvenajiem gados jaunā FK Ventspils virknējuma trumpjiem. Kā zināms, lēnā tempā apspēlēt ir grūtāk nekā ar ātru saspēli.

Otrā puslaika sākumā Cavetjēri izdarīja otro maiņu, Eduardu Višņakovu aizstājot ar Latvijas valstsvienības pussargu Juriju Žigajevu. Itāliešu speciālists jau vairākkārt šosezon Žigajevu pietaupījis tieši otrajam puslaikam. Šādi FK Ventspils atsvaidzināja spēkus vidējā līnijā, uzbrukumā blakus Aleksejam Višņakovam pieslēdzot arī Ivanu Špakovu.

Arī spēles otrajā daļā ventspilniekus pievīla sitienu precizitāte. Vienreiz Teteks glāba arī vārtsargs, «izvelkot» no apakšējā stūra Alekseja Višņakova sisto bumbu. Taču daudz netrūka, lai Teteks 74. minūtē izvirzītos vadībā. Viesi neticamā veidā netrāpīja vārtos no divu metru attāluma. Kompensācijas laika izskaņā lielisku izdevību vārtu priekšā neizmantoja Tukura.

FK Ventspils 0
Teteks 0

UEFA Eiropas līga. Kvalifikācijas
2. kārtas 1. spēle
Brīdināti: Gligorovskis, Ristevskis, Zaharjevskis, Ristovs (visi Teteks). Tiesnesis: Deivids Malkolms (Ziemeļīrija). Skatītāji: 2500.
FK Ventspils: Koliņko, V. Bespalovs, Postņikovs, Rit. Krjauklis, Gabovs (Špakovs 36.), Dedovs, Zjuzins (Kosmačovs 73.), Turkura, Solovjovs,
A. Višņakovs, E. Višņakovs (Žigajevs 49.).