Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Svētdiena, 12. janvāris
Reina, Reinholds, Reinis, Renāts

Kad mīļdieviņš atstāj pēc stundām

«Slimība ir dzīvībai piederoša. Caur to mēs mācāmies, jo katra saslimšana dod kaut kādu imunitāti - gudrību, nobriešanu, modrību,» uzskata antropozofe Māra Ilze Meijere. Pēc profesijas viņa ir mediķe, savulaik strādājusi par terapeiti un rentgenoloģi, pašlaik darbojas vairākās ezoterikas skoliņās un lasa senioriem lekcijas, kā uzturēt veselību, balstoties uz antropozofijas medicīnas principiem. Māra uzskata, ka ārstēt cilvēku nepieciešams kopumā - ne tikai viņa fizisko ķermeni, bet arī garīgo, klasiskajai medicīnai pievienojot dvēseles un gara jēdzienu.

Mācās caur slimību

Cilvēkam ir četri ķermeņi - gara, dvēseles, dzīvības un fiziskais, skaidro Māra. Dzīvības jeb ētera ķermenis ir tas, kas uztur pie dzīvības cilvēka miesu jeb fizisko ķermeni. «Gars ir Dieva dzirksts, tā ir cilvēka patība, patstāvība, pašpietiekamība un dzīves vadīšana. Savukārt dvēsele ir astrālais ķermenis - tās ir mūsu emocijas. Cilvēks izpaužas caur dvēseli. Un tieši tās mūsu dvēseles emocijas, ar kurām netiekam galā, kuras nepārvaldām, izsauc slimības. Tās tiek sūtītas no garīgās pasaules un arī jāārstē caur garīgo pasauli. Dakteris tikai nosaka diagnozi, palīdz ar medicīniskām manipulācijām,» skaidrojumu turpina antropozofe un uzsver - ir jāpievērš vērība arī dvēseles dzīvei. «Cilvēks saslimst tāpēc, ka nav ticis galā ar negatīvajām emocijām - ar dusmām, stresu, pārdzīvojumiem. Dvēseliski un garīgi nav ticis galā pats ar sevi. Un tad mīļdieviņš viņu atstāj pēc stundām, lai caur slimību mācītos.»

Kā spilgtāko piemēru tā sauktajam pašidentifikācijas trūkumam antropozofe M. I. Meijere min saslimšanas ar ļaundabīgajiem audzējiem. Pašidentifikācijas trūkums nozīmē liegt gara brīvību savā dzīvē, vadīt dzīvi nevis tā, kā pašam to gribētos, bet pakļaujoties apkārtējo viedoklim, spiedienam, iegribām. «Vēzis ir eksistenciāla saslimšana - cilvēks šajā dzīvē nav ticis ar sevi galā un pats sevi neaudzina,» piebilst Māra. Viņa min vairākus gadījumus antropozofijā, kad ar ļaundabīgiem audzējiem saslimušajiem ārsts prognozē tikai dažus mēnešus uz šīs zemes, piedāvājot tos pavadīt tiešā tā, kā pats sen to vēlētos. Kad daži no pacientiem, jau sagatavojušies aiziešanai, beidzot tiešām realizē nepiepildītās dzīves ieceres, notiek atveseļošanās. «Pašidentifikācijai ir milzīga nozīme cilvēka dzīvē un veselībā,» uzsver antropozofe.

Aplis ir veselība

Slimības izraisītājs ir astrālais ķermenis. «Ja cilvēks prastu atlaist savas negatīvās emocijas! Prastu izelpot, izlaist caur sevi astralitāti - nomest to maisu no pleciem, ko nes sev līdzi! Bet neprot,» secina M. I. Meijere. Tik vienkārši, un tik sarežģīti... Neņemt pie sirds ne svešas pļāpas, ne paļas, nekāpt vecās kalošās, prast piedot un, kas svarīgi, - iemācīties piedot arī sev. «Esam garīgas būtnes un šeit, uz zemes, iemiesojamies tikai uz īsu brīdi. Piedzimstot cilvēks nāk uz zemes mācīties - tapt cilvēcīgākam, līdzjūtīgākam, atvērtākam, iejūtīgākam. Kaut ko iemācoties, sevi audzinām stiprāku kā cilvēku. Ja spējam tikt galā ar savām emocijām, tas nozīmē, ka mūsu gars ir spēcīgs. Tāds cilvēks, zinot, ka pats ir taisnprātīgs, patstāvīgs un atbildīgs, savu dzīvi vadīs pats, nevis tā, kā to iedomājušies citi,» uzskata M. I. Meijere.

Antropozofe uzsver fiziskās aktivitātes nepieciešamību vecumā. Bet te nav runa tikai par ķermeņa treniņiem. «Fiziskā aktivitāte svarīga arī dvēselei. Tas nozīmē - atrasties sabiedrībā. Aktīva piedalīšanās, kontaktēšanās ar cilvēkiem ir kustība aplī, bet aplis ir veselums. Tā ir veselība! Jo vairāk cilvēks dvēseliski piedalās dzīvē, jo viņš ir fiziski veselāks - sabiedrībā notiek enerģijas apmaiņa, tiek iegūtas jaunas iemaņas, trenētas emocijas, un kaites vairs tik ļoti nemoka,» ir pārliecināta M. I. Meijere. Viņasprāt, vecumdienās būtisks ir siltums - jāsildās dvēseliski, jāsilda dzīvības spēks, lai spētu sasildīt arī fizisko ķermeni. Tāpēc jābūt aktīvam.

Garīga imunizācija

Novecojot samazinās dzīvības spēki, organismā sākas noārdīšanās procesi, parādās deģeneratīvās slimības, un daudziem senioriem nu jāiemācās sadzīvot ar hroniskām kaitēm, iegūstot garīgu imunizāciju. Apsveicami, ja cilvēks arī pats interesējas par savu slimību, iesaistās organizācijās, kurās var apmainīties ar informāciju, sekot līdzi jaunākajiem atklājumiem, uzzināt citu cilvēku pieredzi. Tas nozīmē aktīvi iesaistīties sevis ārstēšanā. «Jo slimība tiek sūtīta nevis dakterim, bet pacientam no garīgās pasaules, lai padarītu viņu modrāku. Jo vairāk cilvēks iesaistās savas slimības ārstēšanā, ievērojot kustīgumu, pareizu dzīvesveidu, jo modrāks kļūst. Patiesībā vecumā par savām hroniskajām slimībām būtu jāzina vairāk nekā ārstam, jo ārstam jau jāpārzina 40 tūkstoši slimību, bet pacientam - sava. Nevajag visu gaidīt tikai no daktera, bet arī pašam piedalīties. Tad vai nu uzveiksiet slimību, vai panāksiet tās remisiju,» norāda M. I. Meijere.

Bērnībā pārciestās tā sauktās karstās slimības imunitāti piešķir fiziskajam ķermenim. Izslimojot vidējam vecumam raksturīgās kaites, piemēram, psihosomatiskās, sirds un asinsvadu slimības, čūlas, iegūst dvēseles imunitāti. «Cilvēks strādā ar šīm slimībām, kļūst modrs un zina, kas jādara, lai mazinātu izpausmes. Dvēseliski sevi norūda. Bet vecumā hroniskajām slimībām ir vai nu paasinājums, vai remisija. Caur to arī iegūst garīgu imunitāti - saprotot, ka fiziskais ķermenis ir tikai apģērbs šajā dzīvē.» Antropozofe uzskata - ar garu var ietekmēt slimību. «Tomēr svarīgi, lai dvēsele dzīvi neuztver traģiski, bet gan kā rotaļu, ar iespēju paskatīties uz sevi no malas. Tā ir liela māksla, bet jāmācās. Tāpēc jau slimojam, lai iemācītos!»

Ar hronisku slimību vecumā būtu jāapietas kā ar labāko draudzeni - piebilst Māra Meijere. «Katru rītu jāaprunājas, jāpieņem tā, jāpasmaida, jācenšas to mazināt, bet apzinoties, ka esi mirstīgs.»

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Veselības būtība veselos cilvēkos

Piemīt labāka realitātes uztvere, spēja atšķirt būtisko no nebūtiskā. Raksturīgs dabiskums, spontanitāte un vienkāršība.
Var akceptēt sevi, citus un dabu, atrasties vienatnē bez nepatikas vai īgnuma. Cilvēks ir autonoms, aktīvs un orientēts uz izaugsmi.

Fundamentālie dzīves labumi tiek cienīti ar godbijību, prieku, izbrīnu.

Piemīt sabiedriskums, dziļa identificēšanās un simpātiju izjūta - cilvēks nekritizē, ir draudzīgs pret citiem.

Ir stingras morāles normas, nav hroniskas nedrošības izjūtas attiecībā uz pareizā un nepareizā atšķirību.

Humors ir filozofisks, nevis naidīgs.
*Pēc Ā. Maslova pētījumiem par vesela cilvēka iezīmēm

Kas ir antropozofija

Antropozofija ir garīga kustība, kuru XX gadsimta sākumā izveidoja austriešu filozofs Rūdolfs Šteiners. Tās pamatmērķis ir atjaunot, pilnveidot un piepildīt ar patiesi garīgu saturu faktiski visas cilvēka dzīves sfēras. Šteiners antropozofiju veidojis kā gara zinātni, ar kuras palīdzību cilvēks var pieredzēt garīgo spēku darbību sevī, dabā, pasaulē un kosmosā. Tā māca izzināt garīgo spēku un garīgo būtņu, arī mūsu pašu, esamību un darbību un apgūto praktiski izmantot ikdienas dzīvē. Antropozofijas medicīnu praktizē vairāk nekā 70 pasaules valstīs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli









Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus














Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018






Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018






Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde










Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena




Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk Pasaulē



Velo Diena

Vairāk Velo Diena



Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena



Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija



Citi

Vairāk Citi



SestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi





Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā



Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena





Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena







Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils







Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā



Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms




Izklaide

Vairāk Izklaide







Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?