Uzbeki ceļ barikādes
Lai gan pagaidu valdība piektdien Ošā un tās apkārtnē izsludināja ārkārtas stāvokli un ieveda karaspēku, tomēr, pēc aculiecinieku stāstītā, apšaudes turpinājušās, bet uzbeku apdzīvotos rajonos aizdedzinātas ēkas. «Uzbeku apdzīvotais Čerjomušku ciemats ir liesmās, aģentūrai Reuters stāstīja kāda notikušā lieciniece. «Notiek sadursmes starp kirgīziem un uzbekiem. Daudzi cilvēki būvē barikādes.» Viņa arī redzējusi, kā aizdedzināti divi restorāni un lielveikals.
Simtiem cilvēku no laukiem ieradušies pakaļ Ošā dzīvojošajiem radiniekiem, bet piektdienas pēcpusdienā uz pilsētas pusi devušies aptuveni divi tūkstoši kirgīzu vīriešu, bruņojušies ar koka nūjām un medību bisēm.
Pagaidu valdības vadītāja Roza Otunbajeva paziņoja, ka tiks darīts viss, lai pilsētā ieviestu kārtību. «Par nožēlu, mums ir jārunā par sadursmēm starp divām tautām. Mums vajadzētu sapulcēt karavīrus, lai apturētu un nomierinātu tos cilvēkus [kuri piedalās nekārtībās], un tieši to mēs arī darām,» emocionālā televīzijas uzrunā sacīja R. Otunbajeva. «Es arī vēlētos vērsties tieši pie Kirgizstānas sievietēm. Dārgās māsas, atrodiet pareizos vārdus, lai apturētu savus dēlus, vīrus un brāļus! Pašreizējā situācijā ir nevēlami ļauties atriebībai un dusmām.»
Etniskā sašķeltība
Kirgizstānai, kurā lielākā minoritāte ir uzbeki, ir raksturīga cīņa starp etniskajām grupām un ciltīm. 200 tūkstošu iedzīvotāju lielajā Ošā, kas ir viens no gāztā prezidenta K. Bakijeva atbalsta centriem, jau agrāk notikuši etniskie konflikti. Asiņainākais no tiem notika 1990. gadā neilgi pirms Padomju Savienības sabrukuma, kad netālu no pilsētas sadursmē starp kirgīziem un uzbekiem gāja bojā vairāki simti cilvēku.
19. maijā divi cilvēki tika nogalināti, bet 74 ievainoti sadursmēs starp kirgīziem un uzbekiem valsts dienvidu pilsētā Džalalabatā. Tajā pašā dienā R. Otunbajeva atcēla oktobrī paredzētās prezidenta vēlēšanas un paziņoja, ka paliks amatā līdz 2011. gadam. Analītiķi uzskata, ka miera ieviešana Ošā parādīs, vai pagaidu valdība ir spējīga nodrošināt stabilitāti visā haosa pārņemtajā valstī.