Krievija darot it visu, lai nepieļautu uzbrukumu Irānai. Izraēla vairākkārt uzsvērusi, ka apturēt Teherānas ambiciozo kodolprogrammu varētu tikai ar uzbrukumu. Taču militārs uzbrukums Irānai, pēc Krievijas domām, izraisītu katastrofu. «Man nav šaubu, ka tas tikai pielies eļļu ugunī jau gruzdošajam konfliktam starp sunnītiem un šiītiem. Tālāk notiks ķēdes reakcija. Es nezinu, kur tā apstātos,» ārlietu ministra S. Lavrova teikto citējusi ziņu aģentūra RIA Novosti.
S. Lavrovs uzsvēra, ka «it visas iedomājamās sankcijas jau ir piemērotas», turklāt padziļināts ekonomiskais spiediens padarītu teju neiespējamas miera sarunas. Lai gan Krievija agrāk pievienojusies dažām ANO noteiktajām sankcijām, pēdējos mēnešos tā krasi nostājusies pret tām un aicinājusi sākt dialogu starp Irānu un rietumvalstīm.
Eiropas Savienība (ES), sekojot ASV pēdās, apsver iespēju noteikt Irānas naftas embargo. Rietumvalstis pārmet, ka Teherāna patiesībā nodarbojas ar kodolieroču izstrādi. Irāna to noliedz un uzsver, ka programma paredzēta vienīgi civiliem, nevis militāriem mērķiem.
Ikgadējā ziņu konferencē S. Lavrovs rietumvalstis nopēla ne vien saistībā ar Irānu, bet arī nemieru plosīto Sīriju. Krievija uzsvēra, ka tai nav jātaisnojas par kuģi, kas Sīrijā ieradies ar munīcijas kravu.
«Mēs neuzskatām par vajadzīgu ko paskaidrot vai attaisnot savu rīcību, jo neesam pārkāpuši it nekādas starptautiskās vienošanās vai kādas [ANO] Drošības padomes rezolūcijas,» uzsvēra S. Lavrovs. «Mēs ar Sīriju tirgojamies tikai ar tām precēm, ko neaizliedz starptautiskā likumdošana.»
Krievija līdz ar Ķīnu oktobrī Drošības padomē apturēja rezolūciju, kas noteiktu protestos pret valsts varu slīgstošajai Sīrijai ieroču embargo. S. Lavrovs trešdien apstiprināja, ka Krievija aizvien ir pret jebkādām sankcijām vai militāru intervenci. «Mums sarkanā līnija ir pietiekami skaidri novilkta,» citējis BBC.