Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme apstiprināja, ka līdzšinējās sarunas ar LM akcionāriem nav devušas nekādus rezultātus, bet pagaidām uzņēmuma kreditori un valsts institūcijas nav pieņēmušas nekādu lēmumu par tālāko rīcību. E. Dzelme atzina - iespējamie tālākās notikumu attīstības scenāriji ir vairāki, un tostarp pilnībā nevar izslēgt iespēju, ka, piemēram, par simbolisku samaksu tiek atpirktas akcijas no uzņēmuma akcionāriem Sergeja Zaharjina un Iļjas Segala un panākta atsevišķa vienošanās ar Kirovu Lipmanu. Tāpat iespējams, ka uzņēmuma lielākais kreditors, Itālijas banka Unicredit Bank, izšķirsies par valsts garantētā kredīta piedziņu no Valsts kases, kas nozīmētu tās kļūšanu par uzņēmuma lielāko kreditoru. Tādā gadījumā Valsts kase arī gūtu tiesības nomainīt uzņēmuma vadību, skaidroja E. Dzelme, vienlaikus uzsverot, ka pagaidām prognozes par tālāko notikumu attīstību ir pāragras.
Savukārt Ekonomikas ministrija (EM) neslēpj, ka gatavojas arī iespējamo sociālekonomisko risku novēršanai reģionā gadījumā, ja LM akcionāri nespēs stabilizēt uzņēmumu un tas turpinās darbu ierobežotā apjomā. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP) preses sekretāre Daiga Grūbe norādīja, ka EM kopā ar pārējām iesaistītajām ministrijām strādā pie priekšlikumiem par iespēju izmantot ES struktūrfondu finansējumu, lai veicinātu uzņēmējdarbību un mazinātu negatīvās sociālās sekas reģionā.
Savukārt jaunākie notikumi Eiropas tērauda tirgū, iespējams, palīdzēs uzlabot LM nākotnes perspektīvas - Eiropas Komisija pagājušonedēļ pieņēmusi lēmumu ieviest antidempinga nodevas līdz pat 32,1% apmērā pret Indijas nerūsējošā tērauda stiepļu ražotājiem, kuri šobrīd ir iekarojuši aptuveni 19% no ES tirgus. Pēc Eiropas tērauda ražotāju asociācijas EUROFER teiktā, tas ir nozīmīgs solis ne tikai tiem uzņēmumiem, kuri ražo konkrētā veida produkciju, bet Eiropas metalurģijas uzņēmumiem kopumā. Antidempinga nodevu piemērošana pret Indijas ražotājiem ir nozīmīga, jo, atšķirībā no ES, Indija šobrīd piemēro nodevas nerūsējošā tērauda lūžņu eksportam un tādējādi nodrošina saviem ražotājiem labvēlīgākus izejvielu iepirkšanas nosacījumus un palielina to konkurētspēju.