Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Miega laboratorijas vadītājs Juris Svaža stāsta, ka tiem bērniem, kas jau no mazotnes radināti pie konkrēta gulēšanas režīma, miega problēmu nav ne pirmajā skolas nedēļā, ne arī citās. J. Svaža gan atzīst, ka pirmās skolas dienas bērnam jebkurā gadījumā būs grūtākas - ar vai bez miega režīma, bet par to neesot jāuztraucas. «Ja vienu nakti bērns dabūs gulēt mazāk, pa dienu viņš varbūt būs nedaudz kašķīgāks, bet nākamajā naktī jau saldi čučēs,» smej miega speciālists. Šādi bērni ātri vien paši ieejot darba ritmā.
Arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre Daira Brenča atzīst, ka konkrēts režīms, sevišķi mazākiem bērniem, kas katras pārmaiņas uztver ar lielākām grūtībām, palīdz. Tāpēc, ja nākamā ir skolas diena, pediatre iesaka vakarā laikus beigt spēlēšanos sētā ar draugiem un samazināt pie televizora vai datora pavadīto laiku. Savukārt ar pusaudžiem jāvienojas, ka no ārpusskolas nodarbībām vai draugiem mājās jāpārnāk laikus. Tas gan nenozīmē, ka vakars jāpavada pie datora, atzīst pediatre.
Skolas sākums arī vecākiem nozīmē to, ka rīts jāsāk agrāk, tāpēc laikus jādodas pie miera. «Bērns nejutīsies atpūties, ja no gultas tiks izrauts desmit minūtes pirms došanās uz skolu, pat lāgā nepaēdot brokastis,» atzīst D. Brenča.