Diena jau ziņoja, ka slimnīcas sanitārs Andrejs Miķelsons, iepazīstinot sevi kā P.Stradiņa slimnīcas pārstāvi, centies sazināties ar kāda aizgājēja piederīgajiem, lai informētu par tuvinieka nāves iestāšanos, un kā kontakttālruni norādījis apbedīšanas biroja mobilā tālruņa numuru. A.Miķelsons ar Dienu nerunāja, savukārt slimnīcas vadībai šo epizodi noliedzis, teica Stradiņa slimnīcas Juridiskā departamenta direktors Pēteris Ersts. Viņš gan nenoliedz, ka sanitārs var piekļūt datiem par mirušo pacientu slimības vēsturi un piederīgo kontaktinformācijai, kas atrodas Pataloģijas nodaļas vadītājas rīcībā.
«Tā kā ir iespēja, ka notikusi nelikumīga datu apstrāde, administratīvā procesa ietvaros ir sākta pārbaude,» Dienai teica DVI direktora vietniece Aiga Balode un aicināja iedzīvotājus, kas saskārušies ar līdzīgām problēmām, ziņot DVI. Diena jau rakstīja, ka nereti tieši mediķi darbojas kā apbedīšanas biroju aģenti un par zināmu samaksu piegādā klientu datus.
Patlaban tiek pilnveidots mirušo pacientu pēcnāves aprūpi reglamentējošais dokuments, stāsta P.Ersts. Pēc notikušā nolēmusi rīkoties arī pati slimnīca. Ar šiem izstrādes stadijā esošajiem dokumentiem ir paredzēts mainīt atsevišķu Patoloģijas institūta darbinieku funkcijas, lai viņiem darba pienākumu izpildē nebūtu nepieciešama pacientu medicīniskā dokumentācija. Iespējams, arī tiks veikti grozījumi līgumā ar firmu Kallava, kas iznomā slimnīcas morgu. «Slimnīca sagatavos grozījumus līgumā, lai tajā iekļautu stingrus nosacījumus, kas ir jāievēro Kallava un tās pārstāvjiem, kontaktējoties ar mirušo piederīgajiem,» norādīja P.Ersts.