Rīgā +6 °C
Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Pārvarēja Saldus lāstu

Vienpadsmit punktu izrāviens spēles pēdējās minūtēs ļāva VEF Rīga basketbolistiem izglābties Aldaris Latvijas Basketbola līgas finālsērijas trešajā spēlē un ar 74:72 pārspēt BK Ventspils. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-1, nākamā spēle sestdien pulksten 19 notiks Ventspilī.

«Kaut kāda slikta karma,» pēc neveiksmīgās finālsērijas pirmās spēles VEF Rīga kapteinis Kristaps Janičenoks meklēja atbildi uz to, kādēļ Saldus Sporta namā trīs reizes pēc kārtas Ventspils komandu tā arī neizdevās uzvarēt. Ar ceturto piegājienu izdevās, lai gan karmas laušanai nācās veikt teju varoņdarbu.

VEF Rīga arī šoreiz savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Artūrs Strēlnieks, taču «šaubīgie» Ērls Roulends un Antans Kavaļausks izgāja jau sākuma pieciniekā. Uzreiz gan jāatzīst, ka abi bija patālu no sava labākā snieguma, taču savu lomu panākuma gūšanā tomēr nospēlēja. Lietuvietis Kavaļausks centās aizlāpīt robu groza apakšā, kur ar viņu negāja spoži, taču bez viņa bija vēl bēdīgāk. BK Ventspils uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām, turklāt svarīgos brīžos pamanījās tās izcīnīt pēc pašu neveiskmīgiem uzbrukumiem. Roulends praktiski visas spēles garumā bija vien ēna no tā saspēles vadītāja, kas izpelnījās Vienotās līgas pamatturnīra vērtīgākā spēlētāja balvu, taču tieši viņš cīņas pēdējās divās minūtēs deva izšķirošo grūdienu rīdzinieku iespaidīgajā beigu ofensīvā.

Spēles sākumā gan iniciatīvu uzņēmās cits vefiešu amerikānis Vils Danielss, kurš iemeta deviņus no komandas pirmajiem desmit punktiem. Ventspilnieki iesila pamazām, taču pamatīgi. Pāris Mārtiņa Laksas tālmetienu, Akseļa Vairoga trīspunktu gājiens, un Ronalds Zaķis pirmā ceturkšņa beigās jau pirmo reizi vadībā izvirzīja dzeltenajās formās tērpto komandu. Nākamajās desmit minūtēs gan labāk spēlēja VEF Rīga. Vispirms jau tāpēc, ka atvērās snaiperi. Pēc pirmās ceturtdaļas 0/5 trīspunktniekos vefieši turpināja ar četriem pēc kārtas trāpītiem tālmetieniem. BK Ventspils spēlētājus iegāza biežās kļūdas, un rīdzinieku pārsvars arvien draudīgāk tuvojās divciparu skaitlim.

Trešo un lielāko daļu ceturtā perioda «rakstīja» Ventspils leģionārs Folerins Kempbels. Lai gan viņam bija daudz kļūdu (kopā deviņas), daudz vairāk bija efektīgu un, galvenais, efektīvu epizožu. Komandas biedri piebalsoja un pēdējā ceturkšņa beigās kurzemnieki jau sasniedza 11 punktu pārsvaru, kas bija lielākais spēlē kādai no komandām.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām gan BK Ventspils vēl bija septiņu punktu pārsvars, taču tad par sevi atgādināja Roulends, ievadot 11:0 izrāvienu. BK Ventspils iegāza lietas, kas kliboja visas spēles garumā - soda metienu precizitāte un biežais brāķis uzbrukumā. Tieši pēc Sanda Valtera kļūdas astoņas sekundes pirms spēles beigām dzisa ventspilnieku pēdējā cerība atgūt vadības grožus.