Ilze saka - skolas formas izskatās ļoti labi, tām ir variācijas, dēls to labprāt nēsā, turklāt viņai nav jāsatraucas, ko bērnam nākamajā dienā vilkt mugurā, kā saskaņot drēbes. Ilze uzskata, ka forma arī izmaksu ziņā ir lētāka. Turklāt tad arī neesot sociālo atšķirību starp skolēniem.
Šajā skolā formas nēsā pārsvarā sākumskolas skolēni, kā arī piektās klases skolēni, stāsta skolas direktore Ineta Rudzīte. Par galvenajiem ieguvumiem viņa saka - sākumskola izskatās vienotāka, disciplinētāka. Katrā klasē gan esot viena divu bērnu vecāki, kuri iebilst pret skolas formu nēsāšanu. Taču skolas formas noteikti netiekot uzspiestas, tā ir vecāku izvēle.
Dace, kuras bērns mācās citā Rīgas skolā, ir pret skolas formām. «Forma ir dārgāka nekā parastas drēbes, turklāt ikdienas drēbes jau ir tāpat jāpērk. Jo parastas drēbes var nēsāt arī brīvajā laikā, arī svētdien vai dodoties ciemos,» viņa saka. Dacei arī joprojām esot nepatīkamas atmiņas par pašas skolas formu - sarafānu un blūzīti. «Meitenēm, kurām nebija Bārbijas auguma, skolas formas izskatījās vienkārši katastrofāli,» viņa piebilst.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Dace Jansone-Klasiņa saka: «Ar katru gadu par vienu divām pieaug to skolu skaits, kuras izvēlas ieviest formas. IZM uzskata, ka skolas formām ir daudz priekšrocību. IZM ir dati, ka vienotas skolas formas ir, piemēram, Rīgas 6. vidusskolā, Rīgas Franču licejā, Puškina licejā, Rīgas Teikas vidusskolā.»