jūnijā būs pieņēmuši LPP/LC kongresa delegāti. Taču klātesošos partijas biedrus, kuriem aicinājums konferences laikā tika izdalīts, viņš mudināja parakstīt jau uzreiz. A. Šlesers kongresu arī lūgšot izlemt, vai viņam palikt Rīgas domē vai startēt Saeimas vēlēšanās, no kā var secināt, ka viņš, visticamāk, jau ir izšķīries kandidēt uz Saeimu.
Atgādinot pirms pašvaldību vēlēšanām pieteikto mērķi iegūt 20% balsu Rīgas domes vēlēšanās, ko neizdevās īstenot, jo partija saņēma tikai 15,1%, LPP/LC līderis pirms Saeimas vēlēšanām pieteica vēl ambiciozāku plānu - sarakstam, kurā būs LPP/LC, vēlēšanās jāiegūst vismaz 35-40% un vajadzētu pārspēt Latvijas ceļa panākumu 5. Saeimas vēlēšanās 1993.gadā, kad LC ieguva 36 vietas parlamentā. Saraksta piedāvājums atšķiršoties ar pozitīvo piedāvājumu iepretim apkārt valdošajam negatīvismam. «Ja mūsu mērķis nebūs uzvara nākamajās vēlēšanās, tad šo uzvaru iegūs citi,» sacīja A. Šlesers. Viņaprāt, ir jāveicina politisko spēku konsolidācija un jāpanāk, lai samazinās partiju skaits un lai Saeimā nebūtu vairāk par trim četriem politiskajiem spēkiem.
Runu A. Šlesers sāka sev neraksturīgi, ko pats arī uzsvēra - LPP/LC līderis lasīja iepriekš uzrakstītu tekstu, kas bija minētās kustības aicinājums, pārējo vēstījumu, kā ierasts, runāja no galvas. Daļa runas bija veltīta attiecībām ar Valda Dombrovska (JL) valdību, kurai LPP/LC jau ir apsolījusi savu atbalstu, pretim piedāvājot virkni priekšlikumu, ko valdībai vajadzētu izdarīt līdz vēlēšanām. Taču, pat ja koalīcija tiem nepiekritīšot, tai atbalsts netikšot liegts. Partijas līdera runā neizskanēja vēlme deleģēt valdībā LPP/LC ministrus, kas padara ticamu sākotnēji izteikto attieksmi, ka partija varētu slēgt atsevišķu līgumu par sadarbību ar koalīciju.
Pilsoniskā savienība pirmdien koalīcijas sēdē bija visrezervētākā pret LPP/LC ienākšanu valdībā. Tās deputāts Kārlis Šadurskis Dienai trešdien atzina, ka ieguvums no šīs sadarbības būtu aritmētisks - 10 balsu Saeimā, kas nodrošinātu valdības stabilitāti. Taču no valdības darba efektivitātes viedokļa šī sadarbība būšot grūta, atzina K. Šadurskis. Viņš norādīja uz grūti īstenojamām LPP/LC prasībām, no kurām daļa izriet no A. Šlesera kā Rīgas vicemēra interesēm. Var secināt, ka A. Šlesers vēlas izmantot visas šīs situācijas radītās iespējas, sākot ar valstiskas stājas demonstrēšanu un beidzot ar Vienotības atturēšanu no runām par cīņu pret oligarhiem, ja reiz visi atbalsta vienu valdību.