Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) interneta vietnē pieejamā informācija liecina - pērn Singapūra bijusi tikai 55. lielākais Latvijas eksporta un 52. lielākais importa partneris. Galvenokārt valstis savā starpā mainījušās ar elektroprecēm, bet kopējais savstarpējās tirdzniecības apjoms bijis gana pieticīgs, nesasniedzot pat 10 miljonus latu. O. Ritenis sūrojas, ka no Latvijas puses interese par sadarbības attīstīšanu ar Singapūru nav īpaši liela. Cerības gan dodot tas, ka nesen ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) bijis vizītē šajā valstī, tomēr tādas notikušas arī iepriekš. «Parasti atbrauc uz smuku vizīti, un pēc tam nekas daudz nenotiek. Cerēsim, ka šoreiz būs labāk,» viņš rezumē.
Uzņēmējs, kura bizness ir riska kapitāla piesaiste jeb, kā viņš pats saka, «Āzijas vārtu atvēršana rietumniekiem», gan uzsver - sadarbība varētu būt arī daudz plašāka. «Šī ir ļoti laba vieta, kur iesākt biznesu Āzijā, jo, kaut gan vietējais tirgus kā tāds nav liels, tikai pieci miljoni cilvēku, šeit visas lielās tehnoloģiju firmas ir izveidojušas savu reģionālo centru, jo tā atrodas stratēģiski labā vietā - pa vidu starp Ķīnu un Indiju,» viņš skaidro.
O. Ritenis uzskata, ka šo faktoru vajadzētu steigties izmantot Latvijas biznesmeņiem, kas pēdējā laikā cīnās par Ķīnas tirgus iekarošanu. «Ķīna vēl tikai mācās pāriet no sociālisma uz kapitālismu, un atrast uzticamus partnerus tur ir ļoti grūti. Savukārt Singapūras ķīnieši jau to visu ir «izgudrojuši», jo viņiem jau ir ilgstoša pieredze sadarbībā ar Ķīnu. Kaut vai iet caur Singapūru uz Ķīnu iznāk it kā iet divus soļus viena vietā, bieži vien tas ir daudz vienkāršāk un drošāk, jo singapūriešiem ir gan rietumnieciskāka domāšana nekā citur Āzijā, gan labas attiecības ar kaimiņvalstīm,» viņš skaidro.