Septembra sākums allaž atnāk ne vien ar bērnu skolotājiem nestām asterēm un gladiolām, bet arī ar negadījumos cietušiem mazajiem satiksmes dalībniekiem. Policija, mediķi, kā arī satiksmes eksperti mudina pieaugušos atcerēties, ka bērnu reakcija un maņas vēl nav pietiekami attīstītas, tāpēc viņi laikus jāsagatavo, lai ceļš uz skolu būtu drošs.
Pērnā gada pieredze rāda, ka pirmajā septembra nedēļā ceļu satiksmes negadījumos cietuši septiņi bērni - galvenokārt pasažieri. Tāpēc Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietniece Vineta Mistre sola, ka šogad 1.septembrī ceļu policisti īpašu uzmanību pievērsīs tam, lai tiktu izmantoti bērnu sēdekļi un paliktņi un lai visi pasažieri būtu piesprādzējušies. Kā ik gadu septembra sākumā ceļu policija strādās pastiprinātā režīmā. Posteņi galvenokārt būs skolu tuvumā, tiks uzmanītas arī gājēju pārejas, tāpēc V.Mistre aicina šoferus ceļa posmos netālu no mācību iestādēm samazināt ātrumu.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas traumpunkta dežūrķirurģe Lienīte Bergmane stāsta, ka pagaidām augusta nogale nav tik nemierīga kā citus gadus, kad šajā laikā pilsētā atgriežas bērni, kas pēc laukos baudītās brīvības kļuvuši neuzmanīgāki. Tomēr optimismam viņa neļaujas: «Tas pats jau būs, kas parasti. Septembrī ir raksturīgas stundas, kad pusaizmiguši bērni aizkavējušies skrien uz skolu un tiek zem riteņiem.» Tāpēc vecākiem jāparūpējas, lai bērns no rīta laikus izietu no mājas, kā arī jāatgādina pamatlietas: kā apiet tramvaju, kā autobusu, kur un kā drīkst šķērsot ceļu.
Jau vairākus gadus skolas apceļo raidījuma Zebra veidotāja Paula Timrota izlolotais projekts Swedbank Ceļa skola. Apzinoties, ka apbraukāt visas Latvijas skolas projekta ietvaros tomēr nav iespējams, šogad nolemts izveidot mājaslapu www.celaskola.lv. Pirmais tajā ievietotais video domāts pirmklasnieku vecākiem. Tajā parādīts, ka visdrošāko ceļu uz skolu vislabāk var izvēlēties, vairākkārt izstaigājot to kopā ar bērnu.
Turpat lasāmi atgādinājumi, kāpēc mazie skolēni dalībai satiksmē jāgatavo īpaši. Pirmo klašu vecuma bērni redz un dzird citādi: redzes lauks ir ievērojami mazāks, tāpēc no sāniem tuvojošos auto nevar pamanīt tik labi kā pieaugušie, viņi arī ļoti slikti spēj noteikt virzienu, no kura nāk skaņa. Bērniem reakcijai ne pārāk sarežģītā situācijā nepieciešams līdz pat trim reizēm vairāk laika nekā pieaugušajiem, atgādina satiksmes drošības speciālisti.