Šī filma atdzīvināja industrijas «norakstītā» Mikija Rurka karjeru. Aranofska jaunākais darbs _Melnais gulbis_ tiek anotēts kā «trilleris par baleta pasauli», tā sižets vēstī par konkurences cīņu Ņujorkas baletā, kur saduras divu balerīnu intereses. Par cīņas lauku kļūst baleta _Gulbju ezers_ iestudējums - konkurenšu balerīnu lomās ir Natālija Portmena un Mila Kunisa.
2. ASV. Par vienu no žurnālistu «iekārotākajām» režisorēm Venēcijā noteikti kļūs Sofija Kopola - viņas filma Kaut kur (Somewhere) ir režisores nākamais darbs pēc jau pasenā, oskarotā un ļoti populārā Pazudis tulkojumā. Filmas galvenais varonis ir uzdzīves nodzīts Ferrari īpašnieks, kurš ir spiests pārvērtēt savu dzīvi un vērtību sistēmu pēc satikšanās ar savu meitu no paputējušās laulības. Lomās Stīvens Dorfs, Ella Feninga, Benisio del Toro.
3. Krievija. Par spīti tam, ka Venēcijas festivāls pedantiski seko krievu kino norisēm, it īpaši pēc režisora Andreja Zvjagincena filmas Atgriešanās triumfa 2003. gadā, Krievijā tapušie darbi līdz Venēcijas skatei nebūt nenonāk bieži. Šogad palaimējies krievu filmai Klusās dvēseles (oriģinālnosaukums Ovsjanki). Filma sola piedāvāt somugru eksotiku. Filmas varonis vēlas no savas mirušās sievas atvadīties, izpildot īpašus rituālus. Filmas režisors Aleksandrs Fedorčenko līdz šim nav bijis starptautiski pazīstams.
4. Francija. Viens no ekstravagantākajiem Francijas vidējās paaudzes režisoriem Fransuā Ozons (jā, arī Francijas kino «šausmīgajam bērnam» 8 sieviešu u. c. autoram jau ir pāri četrdesmit) atgriežas starptautiskā sacensībā ar jaunu filmu Vāze (Potiche). Tā ir pirmā Ozona filma Venēcijas festivāla konkursā, kaut viņš ir pastāvīgs Berlīnes un Kannu festivāla dalībnieks. Šajā ironiskajā stāstā par tirānisku lietussargu rūpnīcas īpašnieku, kuru sagūsta streikojošie strādnieki, un viņa ģimeni filmējušās Francijas zvaigznes Katrīna Denēva un Žerārs Depardjē.
5. ASV. Jaunu filmu uzņēmis izcilais amerikāņu gleznotājs, mākslas pasaules megazvaigzne Džūljens Šnābels. Pirmo atzinību režisora profesijā viņš guva tieši Venēcijā (ar filmu Baskija, 1996), savukārt Skafandrs un tauriņš sagādāja Šnābelam arī Oskara nomināciju. Filmā Mirāla (Miral) Šnābels filmējis Graustu miljonāra zvaigzni indiešu aktrisi Frīdu Pinto. Mirāla ir meitene, kura uzaugusi Jeruzalemes bāreņu patversmē, saskarsme ar realitāti sagrauj viņas ilūzijas. Filma tapusi kā ASV, Izraēlas, Itālijas, Francijas kopražojums.
6. Japāna. Takasi Miike vienmēr ir bijis provokatīvs un šokēt kārs. Šim režisoram ir kvēls pielūdzēju loks, kas spēj novērtēt viņa balansēšanu starp pašmērķīgu provokāciju un mākslinieka vēlmi testēt atļautā un aizliegtā robežas. Konkursā iekļautās filmas 13 slepkavas sižets šķiet tipisks samuraju stāsts, kas dāsni papildināts ar brutalitāti. Šī nav vienīgā Miikes filma, kas tiks rādīta Venēcijā. Kā īpašs notikums tiek pieteikti pusnakts seansi ar divām šī japāņu režisora filmām komiksiem Zebraman un Zebraman 2.