I. Bičkovičs gan norādīja, ka J. Maizītis nav svītrots no kandidātu saraksta, bet partiju pārstāvju izteikumi liecināja, ka, izņemot _Vienotības_ frakcijas, uz citu atbalstu viņam būtu grūti cerēt. AT priekšsēdis vēl nevarēja pateikt, kad virzīs nākamo kandidātu, solot ar izvēli nevilcināties. Līdz kandidāta nominēšanai partijas vienojušās nesniegt nekādus komentārus par iespējamajiem pretendentiem.
Tikšanās laikā ir secināts, ka visas amatpersonas - arī ģenerālprokuroru - vajadzētu vēlēt uz diviem pilnvaru termiņiem, bet pēc amata atstāšanas būtu jāparedz ģenerālprokuroram sociālās garantijas. Tāpat nebūtu pieļaujams, ka pēc ģenerālprokurora pilnvaru beigām viņa pienākumus veic vietas izpildītājs, nevis persona, kas būtu guvusi Saeimas atbalstu. Saeimas komisijām jau ir nodoti grozījumi prokuratūras likumā, kas paredz, ka, līdzīgi kā citas amatpersonas, arī ģenerālprokurors strādā līdz jauna apstiprināšanai.
LPP/LC līderis Ainārs Šlesers vaino Vienotību J. Maizīša izgāšanā, jo tā paudusi atbalstu viņam pirms kandidāta izvirzīšanas. Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa apbrīnoja kolēģa liekulību, jo visiem esot labi zināms, ka iemesli ir citi. Viņa arī piebilda, ka sarunā pie Valsts prezidenta «Šlesers bija lielāks Lemberga aizstāvis nekā Brigmanis». Augusta Brigmaņa vadītajai ZZS ir sadarbības līgums ar smagos noziegumos apsūdzēto A. Lembergu. Dažas stundas vēlāk Vienotības paziņojumā S. Āboltiņa atzīst: «Tie politiskie spēki, kas joprojām meklē ieganstus, lai attaisnotu savus melus un slēptu patiesos motīvus Saeimas balsojumā par J. Maizīša apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā, politizē ar valsts tiesiskumu saistītus jautājumus, apdraudot tiesu varas neatkarību.»