Ministru kabineta 13.augustā apstiprinātie grozījumi Azartspēļu un izložu likumā nenosaka, kur būtu aizliegts un atļauts atrasties spēļu zālēm, bet šādu regulējumu vajadzētu izstrādāt, tādēļ Finanšu ministrija (FM) ir lūgusi valdību dot uzdevumu deviņu mēnešu laikā atrast veidu, kā risināt pieejamības jautājumu, sacīja FM valsts sekretāres vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Olga Bogdanova.
Valdība otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz stingrākus azartspēļu ierobežojumus, tostarp paredzot, ka azartspēļu spēlēšana Latvijā būs atļauta personām no 21 gada vecuma, nevis no pilngadības, kā tas ir pašlaik, kā arī paredzot virkni citu izmaiņu.
Otrdien, 13.augustā, valdība skatīs grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, paredzot stingrākus ierobežojumus dalībai azartspēlēs - gan nosakot stingrākus vecuma un azartspēļu organizēšanas laika ierobežojumus, gan ieviešot uzraudzības un kontroles sistēmu azartspēļu atkarību risku mazināšanai un citus pasākumus, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
Ceturtdien atklāta biedrības Skalbes izveidotā pašpalīdzības mājaslapa azartspēļu atkarīgajiem, kurā pieejami apraksti un videomateriāli, kā rīkoties, ja cilvēkam radusies atkarība no azartspēlēm, aģentūru LETA informēja biedrībā Skalbes.
Rīgas dome turpinās darbu pie azartspēļu aizliegšanas galvaspilsētā, teica Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV), komentējot Satversmes tiesas (ST) spriedumu, kas atceļ līdz šim noteikto azartspēļu organizēšanas aizliegumu.
Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka visā Rīgas administratīvajā teritorijā noteiktais ierobežojums organizēt azartspēles neatbilst Satversmei, informēja tiesa.
Latvijā azartspēļu kompāniju ieņēmumi no azartspēlēm pagājušajā gadā pieauguši par 9% salīdzinājumā ar 2022.gadu, sasniedzot 288,633 miljonus eiro, liecina Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apkopotie dati.