Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Laika mašīna

Madame Tussauds vilinājums

Pirms 175 gadiem aizsaulē aizgāja Marija Tiso – franču vaska figūru darinātāja, kura 1835. gadā izveidoja pirmo vaska figūru muzeju Londonā. Mūsdienās Tiso kundzes vārdā nosaukto muzeju skaits jau sasniedzis divdesmit divus, un tie atrodas visās pasaules malās – no Austrālijas līdz ASV.

Brokastu pārslu karalis

Pirms 165 gadiem pasaulē nāca Viljams Kīts Kelogs, kura vēlāk izveidotais uzņēmums Kellogg Company kļuva par ASV lielāko un populārāko brokastu pārslu ražotāju.

Brīnums Leikplesidas hokeja hallē

Pirms 45 gadiem ziemas olimpiskajās spēlēs Leikplesidā ASV hokeja izlase, kuras sastāvā bija lielākoties studenti, ar rezultātu 4 : 3 uzvarēja par absolūtajiem favorītiem uzskatīto Padomju Savienības komandu, ieliekot nopietnu pamatu kļūšanai par olimpiskajiem čempioniem. Šī spēle jau uzreiz tika iedēvēta par Brīnumu uz ledus.

Kļavas lapa karogā

Pirms 60 gadiem pie parlamenta ēkas Otavā pirmo reizi mastā tika pacelts jaunais Kanādas karogs – sarkanbalts ar kļavas lapu vidū. Tā apstiprināšana gan nebija tas vienkāršākais process un izraisīja lielu viļņošanos ne tikai politiķu aprindās, bet arī sabiedrībā.

Holivuda tiek pie Slavas alejas

Pirms 65 gadiem Losandželosā sāka ierīkot Holivudas Slavas aleju – trotuārā iemūrētas zvaigznes, kas godina dažādus izklaides industrijas izcilniekus. Pašlaik šo zvaigžņu ir jau gandrīz 2800, ik gadus nākot klāt vismaz pāris desmitiem. Taču netrūkst arī tādu vispāratzītu slavenību, kuras tādu vai citādu iemeslu dēļ alejā nav pārstāvētas.

Briti izkāpj no vienotās Eiropas vilciena

Pirms pieciem gadiem Apvienotā Karaliste kļuva par pirmo un līdz šim arī vienīgo Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kas oficiāli izstājusies no alianses. Strīdi, cik pareizs vai nepareizs bijis šis lēmums, britu salās joprojām nav rimušies, taču pat pērn pie varas nonākušie leiboristi atzīst, ka vilciens jau ir aizgājis un vismaz pārskatāmā nākotnē valsts ES neatgriezīsies.

Cullinan – visu dimantu karalis

Pirms 120 gadiem raktuvēs netālu no pašreizējās Dienvidāfrikas galvaspilsētas Pretorijas tika uziets dimants, kura svars pārsniedza 600 gramu, un līdz pat mūsdienām prāvāki atradumi šo dārgakmeņu meklētājiem nav gadījušies. To nosauca par Cullinan, galu galā uzdāvināja britu karaļnamam, saskaldīja un noslīpēja slavenie Amsterdamas meistari, bet lielākie briljanti kļuva par daļu no Tauera muzejā aplūkojamajiem tā sauktajiem britu kroņa dārgumiem

Gandrīz perfektā laupīšana Bostonā

Pirms 75 gadiem bruņotu noziedznieku grupa ielauzās inkasācijas uzņēmuma Brink’s Inc. galvenajā ēkā Bostonā un pēc nepilnas pusstundas to atstāja vairāk nekā ar 2,7 miljonu dolāru (mūsdienās – vairāk nekā 35 miljoni dolāru) lielu laupījumu. Noziegums bija tik labi izplānots, bet atrasto pierādījumu tik maz, ka diez vai varasiestādēm izdotos to atrisināt. Palīdzēja tas, ka viens no laupītājiem pēc sešiem gadiem bija tiktāl sanīdies ar bijušajiem biedriem, ka dzīvoja bailēs par savu drošību, tādēļ piekrita viņus nodot.

Dons Kihots sāk savu ceļojumu

Pirms 420 gadiem Madridē tika publicēts rakstnieka Migela de Servantesa daiļdarbs par pašpasludinātā bruņinieka dona Kihota piedzīvojumiem. Mūsdienās šī grāmata, uzskatīta par pirmo īsto romānu Rietumeiropas literatūrā, plaši pazīstama kā romāna pirmā daļa, taču 1605. gada sākumā nedz Servantesam, nedz izdevējiem ne tuvu nebija pārliecības, ka turpinājums sekos. Otrā daļa tika izdota vien 1615. gadā – gadu pirms rakstnieka nāves.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide