Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Kārlis Vērdiņš. Pieaugušie

Klajā nācis Kārļa Vērdiņa ceturtais dzejas krājums Pieaugušie, kas tapis pēdējo septiņu gadu laikā, informēja izdevniecības Neputns pārstāve Dace Krecere. Izdevumu papildina grupas Sigma disks, kurā iekļautas trīs dziesmas ar Kārļa Vērdiņa vārdiem.

"Tas koncentrējas uz izjūtām, kas pavada cilvēku, atvadoties no jaunības un tās ilūzijām par neierobežotām nākotnes iespējām, piedzīvojot atskārsmi par dzīves ierobežotību un trauslumu. Šīs izjūtas sasaucas ar dzimšanas, nobriešanas un nāves ciklu, kas krājumā izpaužas gan priekā par jaunas dzīvības rašanos, gan laikabiedru dzīves vērojumos, gan epitāfijās tuviem aizgājējiem. Krājuma dzejoļus ietekmējis to tapšanas laiks, kas sakrīt ar ekonomiskās krīzes gaitu, emigrācijas vilni un lēno valsts atgūšanos no krīzes, tādēļ tajā vietām atbalsojas sabiedriski jautājumi," tā Kārlis Vērdiņš.

Krājuma redaktors ir dzejnieks Jānis Rokpelnis. "Kārļa Vērdiņa jauno dzejoļu krājumu spilgti raksturo neimitēts gaišums un mīļums, ko mēdz dēvēt par "vācietisko". Vienlaikus krājuma manuskriptā neiztrūkst dramatisku, traģisku dzejoļu. Vērdiņš gluži ikdienišķas norises bieži aplūko no neierasta skatpunkta, veido nelielas noveles. Skaidrā, tīrskanīgā izteiksme bez samākslotiem mežģījumiem kā allaž apliecina dzejnieka ievērojamo meistarību."

Kārlis Vērdiņš (1979) ir autors četriem dzejas krājumiem – Ledlauži (2001), Biezpiens ar krējumu (2004), Es (2008) un Pieaugušie (2015), kā arī dzejas krājumam bērniem Burtiņu zupa (2007). Sastādījis un rediģējis vairākus dzejas krājumus, pētījumus. Atdzejojis T. S. Eliota, V. Vitmena, J. Brodska, V. B. Jeitsa u. c. dzejnieku darbus. Kārļa Vērdiņa dzeja tulkota vairākās valodās, tā iekļauta Centrālās un Austrumeiropas jauno dzejnieku antoloģijā A Fine Line (Arc Publications, Lielbritānija, 2004), savukārt dzejolis Come to me iekļauts Sautbenkas Mākslas centra ekspertu veidotajā piecdesmit pēdējo gadu labāko mīlas dzejoļu izlasē. 2015. gadā klajā nākusi Kārļa Vērdiņa dzejas izlase angļu valodā Come to me (Arc Publications). 

Vērdiņš saņēmis Dienas gada balvu kultūrā (2001., 2008. gadā), Autortiesību bezgalības balvu (2006), Olivereto balvu par dzejoli Karavīri (2007), Literatūras gada balvu kategorijā Bērnu literatūra par krājumu Burtiņu zupa (2007) un Dzejas balvu 2008 par krājumu Es

Māksliniece: Zane Ernštreite

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja