Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Augustā Valmieras teātris ar izrādēm viesosies Rīgā

Rīgā no 13. līdz 18. augustam notiks ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Jaunajā Rīgas teātrī (Miera 58a) un Stūra mājas pagalmā (Brīvības 61) skatītājiem būs iespēja apmeklēt trīs skatītāju iemīļotus iestudējumus – Kaķis uz nokaitēta skārda jumta, Venēra kažokādā un Meža meitas, informēja teātra pārstāve Marta Cekule.

Viesizrādes tiks uzsāktas 13. augustā Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē ar Pulicera prēmiju apbalvoto Tenesija Viljamsa drāmu Kaķis uz nokaitēta skārda jumta Ineses Mičules režijā. Tas ir stāsta par kādu lielu un bagātu ģimeni, kas dzīvo Amerikas Dienvidos. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65. dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu - kārtu pa kārtai…

Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

14. un 15. augustā skatītājiem būs iespēja  redzēt vēl vienu režisores Inese Mičules iestudējumu Venēra kažokādā. Tā ir izcilā, tumšā humora meistara, amerikāņu dramaturga, scenārista un novelista Deivida Aivsa komēdija, kas stāsta par kādu režisoru, kurš jau ir zaudējis cerību atrast aktrisi galvenajai lomai savā topošajā izrādē. Taču viņa ir pārliecināta, ka šī loma atbilst tieši viņai. Vandas Žurdēnas uzstājības un personības spēks ir mistiski vilinošs, un tas lēnām ierauj režisoru un rakstnieku Tomasu Novačeku elpu aizraujošā lugas lasījumā, kura iznākums kļūst par pārsteigumu abiem...

Lomās: Inga Alsiņa-Lasmane, Imants Strads.

14., 17. un 18. augustā viesizrādes tiks noslēgtas Stūra mājas pagalmā ar dokumentālās prozas darbu Meža meitas, režisors Mārtiņš Eihe. Pēc Otrā pasaules kara daudzas sievietes, arī sešas šī iestudējuma stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Lai izvairītos no okupācijas, varas iestāžu aresta un represijām, mežs kļuva par viņu vienīgo patvērumu. Pirms skarbās dzīves mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. Šo sieviešu stāsti ir patiesas liecības par dzīvi, attiecībām, uzticēšanos un nodevību, par ģimeni un bērniem, par sāpēm, personīgās brīvības zaudēšanu un šķiršanos, par salauztiem sapņiem, bet pāri tam visam –  spēku dzīvot.

Lomās: Dace Everss, Māra Mennika, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Baiba Valante, Zane Leimane un Lote Katrīna Cērpa.

Pirms izrādes, plkst. 17.30, 18.30 un 19.30, tiek piedāvāta iespēja apmeklēt gida vadītas ekskursijas Stūra mājā pa čekas iekšējā cietuma kamerām, gaiteņiem, pagrabu un pagalmu. Biļetes: www.okupacijasmuzejs.lv.

Biļetes uz viesizrādēm var iegādāties visās Biļešu paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja