Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cēsu koncertzāle pieteikusi dīkstāves pabalstus daļai darbinieku

Vidzemes koncertzāles Cēsis administrācija ir lūgusi piešķirt dīkstāves pabalstus daļai darbinieku, pavēstīja koncertzāles valdes locekle Laura Klapare.

Kā skaidroja Klapare, lai gan koncertzāle ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tās darbība no pašvaldības budžeta netiek dotēta, tāpēc, iespējams, uz atsevišķiem koncertzāles darbiniekiem varētu attiekties Ministru kabineta noteikumi par dīkstāves pabalstiem.

Pagaidām daļa darbinieku, kas apsaimnieko ēku un vada galvenos administratīvos procesus, ir darbā. Savukārt pārējie darbinieki ir izvēlējušies izmantot neizņemtos uzkrātos atvaļinājumus.

Darbiniekiem ir nodrošinātas iespējas strādāt attālināti, bet, ņemot vērā koncertzāles kultūras pakalpojumu specifiku, šāda nepieciešamība esot limitēta. Administrācija var vadīt dažus administratīvos un finansiālos procesus attālināti, bet koncertzāles iespējas attālināti nodarboties ar koncertdarbību un citu pasākumu īstenošanu ir ārkārtīgi ierobežotas, atzīmēja Klapare.

"Mums nepieciešama publika zālē un orķestri vai mūziķu grupas uz skatuves. Tas viss pagaidām ir liegts," atzina Vidzemes koncertzāles Cēsis pārstāve.

Jautāta, kas notiks ar koncertzāli, ja ārkārtējo situāciju pagarinās, Klapare sacīja, ka vienīgā iespējamā rīcība ir iesaldēt projektus, turpināt turēt koncertzāli slēgtu un gaidīt krīzes atslābumu. "Protams, ir iespējams realizēt kādus digitālus projektus, bet arī šajā situācijā pastāv ierobežojumi," pauda Klapare.

Runājot par koncertzāles darba finansiālo pusi, viņa norādīja, ka koncertzāles Cēsis situācija atšķiras no koncertzālēm, piemēram, Liepājā vai Rēzeknē, jo pašvaldība koncertzāles darbību nedotē tiešā veidā.

Pašvaldība īrē no koncertzāles telpas amatiermākslas aktivitātēm un katru mēnesi maksā nomas maksu. Patlaban pašvaldības atbalsts ir tāds, ka, neraugoties uz to, ka nekādas amatiermākslas aktivitātes koncertzālē vairs nenotiek, pašvaldība joprojām maksā nomas maksu pēc iepriekšējā plāna.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja