Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Apkopo pusgadā paveikto

«Mēs esam sasnieguši labu progresu daudzās jomās, panākuši būtiskas vienošanās un sasnieguši konkrētus rezultātus,» otrdien, Eiropas Parlamentā informējot par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē rezultātiem, sacīja premjere Laimdota Straujuma (Vienotība). Arī Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzslavēja Latviju, norādot, ka šajā pusgadā paveikts tik daudz, jo Latvija bija ambicioza. Tuvāko pusgadu prezidējošā valsts ir Luksemburga.

Runājot par sasniegto, premjere pieminēja pēdējā pusgada notikumus, kas ietekmēja Latvijas prezidentūru. «Dzīve ienesa savas korekcijas - teroristu uzbrukums un humānā krīze pie ES robežām prasīja nekavējošu rīcību,» sacīja L. Straujuma un piebilda, ka patlaban centrālais jautājums ir Grieķijas krīze. L. Straujuma norādīja, ka Latvija uzturēja intensīvu dialogu ar Eiropas Parlamentu. Viņasprāt, tikai sadarbojoties iespējams panākt progresu un veicināt pilsoņu uzticību. Labā un konstruktīvā sadarbība ļāvusi pragmatiski virzīt uz priekšu ikdienas jautājumus.

«Es vēlētos apsveikt Latviju par paveikto,» sacīja Ž. K. Junkers un norādīja, ka Latvija grūtā laikā ir paveikusi «spīdošu darbu». Latvijas prezidentūra bijusi ambicioza, un tāpēc panākts būtisks progress ar vairākiem komisijas plāniem, viņš uzsvēra. «Mēs, prezidenti un premjeri, esam ģēniji, protams, bet mēs nestāvam klāt tiem cilvēkiem, kas dara īsto darbu,» jokoja Ž. K. Junkers, pasakoties par ieguldīto darbu visiem ierēdņiem un organizēšanā iesaistītajiem.

L. Straujuma EP deputātiem kā būtisku sasniegumu norādīja Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, par kuru vienošanās panākta rekordīsā laikā. Otrā prioritāte bija Enerģētikas savienības veidošanas iesākšana. Tāpat L. Straujuma pieminēja darbu pie vienotā digitālā tirgus izveides. Viņa sacīja, ka ir gandarīta par panākto datu aizsardzības jautājumos. Premjere atsaucās arī uz viesabonēšanas maksas atcelšanas plānu.

Viņa pieminēja arī strauji pieaugušo migrācijas problēmu. «Izpildot Eiropadomes apstiprinātās vadlīnijas, padome ir sasniegusi progresu, lai novērstu cilvēku bojāeju Vidusjūrā, apkarotu cilvēku kontrabandistu noziedzīgos tīklus, stiprinātu sadarbību ar izcelsmes un tranzīta valstīm, kā arī lai palīdzētu ES dalībvalstīm, kuras izjūt vislielāko migrācijas spiedienu,» sacīja Straujuma.

Premjere atgādināja par Austrumu partnerības samitu, «kas apliecināja stabilas ES attiecības ar Austrumu partnerības valstīm». Tiesa gan, Diena jau rakstīja, ka no Austrumu partnerības valstu un politikas ekspertu puses samits tika vērtēts pretrunīgi.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus


Melu tvertne

Vairāk Melu tvertneHokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk PasaulēVelo Diena

Vairāk Velo DienaDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaValodas Policija

Vairāk Valodas PolicijaCiti

Vairāk CitiSestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena
Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena


Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā


Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk Izklaide


Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?